خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ ساعت ۱۶:۴۱:۴۵

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  جلوگیری از سخنرانی علیخانی در دانشگاه گرگان

جلوگیری از سخنرانی علیخانی در دانشگاه گرگان

خبرگزاری هرانا – دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از مخالفت مسئولان این دانشگاه با سخنرانی قدرت الله علیخانی در دانشگاه گرگان خبر داد.

به گزارش پارلمان‌نیوز، این عضو فراکسیون خط امام مجلس به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه قرار بود در مورد سیاست‌های داخلی دولت نهم و دهم به سخنرانی بپردازد که هیات نظارت دانشگاه تاکید کرد که چون این سخنرانی به صورت مناظره نیست امکان برگزاری آن وجود ندارد.

این انجمن اسلامی هم چنین تلاش کرد تا مناظره‌ای را با حضور غلامحسین امیری قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین و نصرالله ترابی عضو فراکسیون خط امام مجلس برگزار کند که این برنامه نیز به دلیل انصراف و حاضر نشدن امیری در مناظره اجرایی نشد.

بر اساس اعلام دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با توجه به عدم حضور امیری و به دلیل اینکه مجوز برنامه به صورت مناظره بود، امکان سخنرانی ترابی نیز در این دانشگاه فراهم نشد.

در همین راستا انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه اطلاعیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

دانشجویان محترم دانشگاه

با سلام

احتراماً؛ به استحضار می‌رساند انجمن اسلامی دانشجویان در نظر داشت مناظره‌ای با موضوع “بررسی عملکرد فرهنگی دولت نهم ودهم” درمورخ ۱۱/۲/۱۳۸۹ و با حضور جناب آقای مهندس غلامحسن امیری قائم مقام محترم جامعه اسلامی مهندسین و جناب آقای مهندس نصراله ترابی نماینده محترم مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی برگزار نماید که عدم حضور جناب آقای مهندس امیری سرانجام موجب عدم برگزاری مراسم گردید.

لازم به ذکر است که تمامی مراحل هماهنگی از قبیل ارسال دعوتنامه به شماره الف/د/۴۸۸ مورخ ۲۸/۱/۱۳۸۹ و بلیط رفت و برگشت به گرگان به شماره ۰۰۰۴۲۰۴۰۷۳۶۵۴۴ مورخ ۹/۲/۱۳۸۹ به دفتر جناب آقای مهندس امیری ارسال گشت اما متاسفانه در روز برگزاری مراسم ایشان با امتناع از پرواز به سوی گرگان، دلیل عدم حضورشان را شرکت در جلسه‌ای مهم بیان داشتند و ساعت پرواز را مقارن با آن جلسه عنوان کردند، سرانجام این تشکل برای خرید بلیط در ساعتی دیگر اقدام نمود که باز هم ایشان از آمدن خودداری نمودند، لذا این سوالات در ذهن دانشجویان تداعی می‌شود که آیا زمان جلسه هماهنگ نشده بود؟ آیا جلسه مذکور از پول بیت المال هدر رفته برای برگزاری این مراسم مهم‌تر است؟ آیا این جلسه از وقت هدر رفته صدها دانشجوی مدعو مهم‌تر است؟ و آیا های دیگری که شاید این بهانه‌ها را برنتابند.

انجمن اسلامی دانشجویان لازم می‌داند این عمل را که همانا خلف وعده است تقبیح نموده و از جناب آقای مهندس ترابی که تا آخرین لحظه در فرودگاه تشریف داشتند تشکر و عذر خواهی نماید.

امیدواریم این جلسه مهم، که جناب آقای مهندس امیری بدان اشاره نمودند برای برداشتن گامی در راستای اعتلای هر چه بیشتر جمهوری اسلامی ایران بوده باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید