خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۹, 23rd of April 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ ساعت ۱۳:۱۹:۰۰

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت وزارت اطلاعات با اعطای مرخصی به ارسلان ابدی

مخالفت وزارت اطلاعات با اعطای مرخصی به ارسلان ابدی

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات، با اعطای مرخصی به ارسلان ابدی، دانشجوی زندانی محبوس در بند ٣۵۰ زندان اوین، مخالفت کرده و با گذشت شش ماه و صدور حکم زندان، کماکان تحت فشار دستگاههای امنیتی قرار دارد.

به گزارش جرس، این دانشجوی عمران دانشگاه قزوین، از بازداشت شدگان حوادث روز عاشورا می باشد، که ابتدائا توسط دادگاه بدوی در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب، به ۹ سال و نیم حبس محکوم گردید و پس از درخواست تجدیدنظر خواهی این حکم ناعادلانه توسط شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. کیفرخواست ارسلان ابدی، ابتدا “محاربه” و “فساد فی‌ الارض” بوده که پس از چندی با توجه به فشار افکار عمومی و برخی از مسئولین تغییر نمود.

این دانشجو از روز عاشورای سال گذشته تا تاکنون از مرخصی استفاده ننموده و خانواده وی بعد از درخواست مرخصی با مخالفت وزارت اطلاعات در این خصوص مواجه گشته و بسیار امیدوارند که با آغاز ماه مبارک رمضان با مرخصی نامبرده موافقت گردد.

گفتنی است پیش از این، نهادهای امنیتی برای افزایش فشار بر خانواده ابدی، اقدام به دستگیری دو خواهر وی به نامهای المیرا ابدی فوق لیسانس دانشگاه تهران و ارغوان ابدی و همچنین همسر ایشان به نام صدف ضیایی دانشجوی دانشگاه بین المللی قزوین در رشته حقوق نموده بودند.

دادگاه انقلاب برای فشار بر ارسلان ابدی، بعد از یک ماه بازداشت موقت این سه نفر، برای همسر و دو خواهر وی یک پرونده تشکیل داده و در دادگاه بدوی هر یک را به دو سال حبس تعزیری محکوم می نماید که این حکم به تازگی در تجدیدنظر خواهی برای هر سه تبدیل به جریمه نقدی گردیده است. این در حالی است که ارغوان خواهر کوچک ارسلان ابدی با اینکه تنها ۱۷ سال دارد، چند روز در سلول انفرادی و در شرایط بسیار سخت نگهداری و بارها مورد بازجویی قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید