خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال ۷ مدیر پیشین جامعه‌ی بهایی به زندان رجایی‌شهر کرج

انتقال ۷ مدیر پیشین جامعه‌ی بهایی به زندان رجایی‌شهر کرج

خبرگزاری هرانا – هفت مدیر پیشین جامعه‌ی بهاییان در ایران بعد از ظهر گذشته و پس از ابلاغ حکم بیست سال زندان برای هر نفر به زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) منتقل شدند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، افراد منتقل شده آقایان جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم هستند، از انتقال خانم‌ها فریبا کمال‌آبادی و مهوش ثابت به این زندان گزارش دقیقی دریافت نشده است اما به نظر می‌رسد همه‌گی این افراد به این زندان منتقل شده‌ باشند. هفت مدیر پیشین جامعه‌ی بهایی موسوم به «یاران ایران» روز گذشته و پس از بیش از دو سال بازداشت موقت هر کدام به بیست سال حبس محکوم شده بودند. شش نفر از این هفت شهروند بهایی از تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال ۸۷ در جریان حمله‌ی همزمان نیروهای امنیتی به منازلشان در بازداشت به سر میبرند و نفر هفتم، خانم مهوش ثابت پیش از ایشان و در تاریخ ۱۵ اسفند سال ۱۳۸۶ در مشهد به بازداشت شد.

لازم به ذکر است زندان رجایی شهر کرج به دلیل مناسب نبودن شرایط بهداشتی آن، عدم رسیدگی پزشکی، تراکم زندانیان و نحوه برخورد مسولان زندان با زندانیان همواره مورد انتقاد گروههای مدافع حقوق بشر قرار دارد. پیش از این و پس از اعدام پنج زندانی سیاسی در ایران، برخی دیگر از زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران از جمله احمد زید آبادی، عیسی سحر خیز، مسعود باستانی، حشمت الله طبرزدی نیز از زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید