خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۸ ساعت ۲۰:۲۰:۵۴

    خانه  > اقلیت های ملی  >  آزادی ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی از زندان مشگین شهر

آزادی ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی از زندان مشگین شهر

خبرگزاری هرانا – ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی روز دوشنبه ۱٨ مرداد ٨۹ پس از تحمل ۵۷ روز بازداشت موقت به قید وثیقه پنجاه میلیون تومانی از زندان مشگین شهر(خیاو) آزاد شد.

به گزارش ساوالان سسی، این روزنامه نگار و وبلاگ نویس آذربایجانی ۲۴ خرداد ٨۹ در مسیر منزل خواهرش در منطقه ایستگاه سرعین اردبیل بازداشت شده بود.

اتهام رشیدی تبلیغ علیه و همکاری با گروههای معاند نظام عنوان شده است و پرونده در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر به ریاست قاضی کشاورز و شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خندستانی در جریان است.

ابراهیم رشیدی عضو هیات تحریریه ماهنامه “بایرام” و هفته نامه توقیف شده “نوید آذربایجان” و وبلاگ نویس، مدرس زبان ترکی آذربایجانی، عضو مؤسس سازمان غیر دولتی(NGO) “آذرتوپراق”‏،‏ عضو هیأت مؤسس و دبیر کانون فرهنگی”استاد شهریار” دانشگاه ارومیه، مدیر مسؤل نشریه دانشجویی “اولدوز”‏، سردبیر نشریه دانشجویی “بولوت” در دانشگاه ارومیه و شاعر می باشد.

این ژورنالیست و فعال مدنی شناخته شده آذربایجانی در سالهای اخیر چندین بار دستگیر و به زندان محکوم شده است. سازمان عفو بین الملل با صدور اطلاعیه هایی در ۱ آوریل و ۱ می ۲۰۰۶ و سازمان گزارشگران بدون مرز طی اطلاعیه ای در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۰ بازداشت و فشار بر رشیدی را محکوم نموده بودند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید