خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مادر هنگامه شهیدی: هنگامه نیاز به عمل جراحی دارد

مادر هنگامه شهیدی: هنگامه نیاز به عمل جراحی دارد

خبرگزاری هرانا – هنگامه شهیدى، روزنامه نگار و مشاور مهدی کروبی که در حوادث پس از انتخابات، بازداشت و روانه زندان شد، در وضعیت چندان مناسبى به سر نمى برد. او که پس از بازداشت به بیمارى هاى متعدد مبتلا شده است؛ به عمل جراحى هم نیاز دارد، وی محکوم به شش سال حبس است.

به گزارش رادیو فردا، مادر هنگامه شهیدى درباره وضعیت دخترش در زندان می گوید: هنگامه همه اش در بهدارى است، مریض است کلاً. با اینکه بیشتر وقت ها کتاب مى نویسد. ولى مریض احوال است. فکر کنید کسى که فشارش پائین باشد، افت فشار داشته باشد، قلبش مشکل داشته باشد، کلیه اش مشکل داشته باشد، دوبینى پیدا کرده باشد، معده اش مشکل داشته باشد، کمرش مشکل داشته باشد، اینها همه چیزهایى است که از پارسال به وجود آمده.

وی ادامه می دهد: هنگامه این طور نبوده. الان یک چند روزى است دارند مى برندش ام آى آر، نوار قلبش را مى گیرند که اگر نیاز دارد منتقلش کنند بیمارستان.

مادرهنگامه شهیدی درباره آخرین وضعت حقوقی دخترش می گوید: شش سال زندان برای وی بریده شده است. هنگامه از ۹ تیر پارسال اوین بوده. از ۹ تیر تا آبان. آبان هم دوباره دو ماه، سه ماه آمد بیرون با وثیقه. دوباره ششم اسفند رفت. هنوز هم از ششم اسفند داخل اوین است. دو سه ماهى است که توى بند عمومى است. قبلش ۲۰۹ بود. با اینکه حکم داشت اجرا مى شد ۲۰۹ بود. فعلاً هست ولى من هیچ ملاقات حضورى نداشتم. در صورتى که حکم دارد اجرا مى شود. یک بار ملاقات داشتم و همه اش ملاقات کابینى است. مى دانید الان هنگامه بى وکیل است.
وی با اظهار تاسف از حکم طولانی مدتی که برای فرزندش در نظر گرفته شده ادامه می دهد: در میان خانم ها برای هیچ کسی نه حکمى بریده شده و نه به این سنگینى است. آخر چه کار کرده؟ هنگامه که در ایران زندگى نمى کرد. لندن زندگى مى کرد. هنگامه براى دیدن خانواده اش آمد، یک مقدارعمل داشتم آمد. بعد هم خورد به داستان انتخابات. بعد از انتخابات هم که دیگر این داستانى است که یک سال و خورده اى… من اصلاً در این راه فلج شده ام. مى روم، توان دیگر ندارم. یک سال، یک سال و نیم است دارم مى دوم. ولى هیچ کارى برایش نتوانسته ام بکنم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید