خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ ساعت ۱۲:۳۶:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حسن اسدی زیدآبادی ممنوع الخروج شد

حسن اسدی زیدآبادی ممنوع الخروج شد

خبرگزاری هرانا – حسن اسدی زیدآبادی، عضو شورای مرکزی و دبیر کمیته حقوق بشر سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) ممنوع الخروج شد.

حسن اسدی زیدآبادی در گفتگویی با ادوارنیوز با بیان این خبر گفت: “در حالی که برای شرکت در یک دوره کوتاه مدت آکادمیک و آموزشی در خصوص نهادهای مبتنی بر معاهدات جهانی حقوق بشری سازمان ملل قصد سفر به ژنو را داشتم، ساعاتی قبل از سفر با ابلاغ قرار ممنوع الخروجی مواجه شدم”.

عضو شورای مرکزی ادوار تحکیم وحدت افزود: “قرار ممنوع الخروجی از سوی دادسرای انقلاب واقع در اوین صادر شده و در ارتباط با پرونده مفتوحی است که در شعبه پنجم پس از بازداشت در آبان ماه سال گذشته تشکیل شده بود”.

اسدی زیدآبادی ضمن انتقاد از اعمال این محدودیت ها گفت: “قرار ممنوع الخروجی یک قرار مشدد تامین است که تنها در موارد استثنایی قابل صدور است و وقتی وثیقه و یا کفالت پیش از این اخذ شده است دیگر توجیهی برای این قرار وجود ندارد”.

وی ادامه داد: “این اقدام را کاملا خلاف قانون می دانم و نمونه ای آشکار از نقض حقوقی همچون حق تحصیل و حق رفت و آمد است”.

دبیر کمیته حقوق بشر ادوار تحکیم ادامه داد: “این رفتارها نشان دهنده آن است که حاکمیت اساسا با پدیده حقوق بشر در تمامی ابعاد آن سر مخالفت و عناد دارد و در واقع شاید از نظر آقایان یکی از جرایم من این است که در همین کشور و با استفاده از منابع ملی در رشته حقوق بشر فارغ التحصیل شده ام که اگر اینگونه است بهتر است صادقانه با جامعه دانشگاهی برخورد کنند و رشته حقوق بشر را که ورود آن در دوره تحصیلات تکمیلی یادگار دوره اصلاحات است رسما تعطیل کنند”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید