خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۶ ساعت ۱۷:۲۲:۱۵

    خانه  > کارگران  >  تغییر موضع و عقب نشینی دولت در واگذاری سهام عدالت کارگران

تغییر موضع و عقب نشینی دولت در واگذاری سهام عدالت کارگران

خبرگزاری هرانا – در چهارمین اظهارنظر متفاوت پیرامون واگذاری سهام عدالت به کارگران کشور، رییس سازمان خصوصی سازی از تغییر رویه دولت خبر داد و اعلام کرد “کارگرانی که سهام ترجیحی می‌گیرند نیز، سهام عدالت دریافت خواهند کرد.”

به گزارش جرس، این در حالی است که پیش از این طی یک هفته سه اظهار نظر متفاوت در مورد سهام عدالت مطرح شده و پس از اعلام دو خبر متفاوت در مورد واگذاری سهام عدالت به کارگران، معاون وزیر کار صراحتا اعلام کرده بود که سهام عدالت به همه کارگران کشور که تعدادشان به حدود هشت میلیون نفر هم می رسد، داده می شود اما طبق اولویت.

پیش تر، غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود که سهام عدالت از میان کارگران کشور تنها به کارگران فصلی آن هم از طریق وزارت کار داده خواهد شد و هنوز هم اقدامات عملی آن شروع نشده است؛ اما دقیقا در همان روز، کردزنگنه، معاون خانه کارگر خبر داده بود حدود دویست هزار سهام عدالت میان کارگران ساختمانی توزیع شده و کار واگذاری سهام عدالت به این بخش کارگران توسط خانه کارگر به اتمام رسیده است.

خبرآنلاین در همین زمینه خاطرنشان کرده بود “در این دو گفت وگو دو موضوع به صورت شفاف مشخص نبود و به نحوی حتی با هم در تقابل نیز بودند. یکی اینکه بالاخره سهام عدالت از طریق خانه کارگر است یا نه و دیگر اینکه سرانجام به چه تعداد از کارگران کشور سهام عدالت تعلق می گیرد؟ این دو موضوع مبهم، سوالاتی بودند که معاون امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کار در پاسخ به آن ها تصریح کرده بود سهام عدالت از طریق خانه کارگر داده نمی شود و این کار از طریق وزارت کار صورت خواهد گرفت و از سویی دیگر به ترتیب اولویت به همه کارگران کشور سهام عدالت داده خواهد شد.”

به گزارش این سامانه خبری، با اینکه سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود “کارگرانی که سهام ترجیحی می‌گیرند، مشمول دریافت سهام عدالت نمی‌شوند”، اما رییس سازمان خصوصی سازی، روز شنبه ١۶ امردادماه، از تغییر رویه دولت خبر داده و عنوان کرد که به این کارگران نیز سهام عدالت داده می شود.

این ها یعنی هرچند وزارت کار اعلام کرده بود همه کارگران سهام عدالت دریافت می کنند اما این شبهه وجود داشت که کارگرانی که سهام ترجیحی دریافت کرده اند، سهام عدالت نخواهند گرفت.

بنا بر این گزارش، به نظر می رسد دولت در این مورد تغییر موضع داده و به این قشر از کارگران نیز سهام عدالت می خواهد بدهد تا این موضوع باعث بروز نارضایتی و اعتراضات احتمالی کارگران شاغل در شرکت های دولتیِ مشمول واگذاری نشود.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید