خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ ساعت ۱۰:۰۳:۴۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  معاون فرهنگی وزارت علوم از تفکیک کلاس های دانشگاهی سخن یه میان آورده است

معاون فرهنگی وزارت علوم از تفکیک کلاس های دانشگاهی سخن یه میان آورده است

خبرگزاری هرانا – مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم گفت:” در جایی که امکان برگزاری کلاس های مجزا وجود داشته باشد تفکیک کلاس ها صورت می گیرد.”

به گزارش دانشجو نیوز، مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مصاحبه ای با مهر با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب در دانشگاهها گفت: “بر اساس دستورالعمل شورا در جایی که امکان برگزاری کلاسهای مجزا وجود داشته باشد تفکیک کلاسها صورت می گیرد”.

دارا در خصوص اجرای این بند از مصوبه در دانشگاهها گفت: برخی افراد بحثهای مختلفی را در خصوص تک جنسیتی کردن دانشگاهها مطرح می کنند اما نیازی نیست که دانشگاهها را به سمت تک جنسیتی برد تنها کافی است که در دانشگاهها فضای اسلامی حاکم باشد.

وی افزوده است: تفکیک جنسیتی در این راستا که مباحث در کلاس به صورت راحت تری مطرح شود صورت می گیرد.

در هفته های پیشین نهادهای حامی دولت در دانشگاه ها به همراه خبرگزاری های نزدیک به نهادهای امنیتی ضمن سیاه نمایی و شایعه پراکنی در خصوص وضعیت حجاب در دانشگاه به جریان سازی علیه دانشجویان پرداخته اند.

به نظر می رسد که جریان سازی اخیر علیه دانشجویان از نهاد مرکز “نمایندگی رهبری” در دانشگاه ها هدایت می شود. مصاحبه های مکرر مسئولین این نهاد به همراه دانشجویان بسیجی در هفته های اخیر بیانگر پی گیری خطی جدید در افزودن محدودیت ها بر پوشش دانشجویان بوده است.

این در حالی است که از ابتدای آغاز به کار احمدی نژاد چنین محدودیت هایی با مخالفت و عکس العمل جامعه دانشگاهی مواجه شده است و در برهه هایی از زمان تنش میان دانشجویان و مسئولین دانشگاه را به شدت افزایش داده است.

اقداماتی چون ممانعت از ورود دانشجویان دختر با پوشش به اصطلاح “نامناسب” به دانشگاه، احضار دانشجویان “متخطی” از آیین نامه حجاب و پوشش اسلامی در دانشگاه ها به کمیته انضباطی و گاها صدور احکام محرومیت از تحصیل برای این دانشجویان در سالیان اخیر اعتراضات گسترده دانشجویان را در پی داشته است.

انجمن های اسلامی در دانشگاه های مختلف پیش از این مکررا با صدور بیانیه هایی چنین برخورد هایی از جانب عوامل حراست و انتظامات دانشگاه ها را محکوم کرده و چنین محدودیت های خارج از عرفی را توهین به شعور اجتماعی تلقی کرده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید