خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۶ ساعت ۱۱:۰۸:۳۹

    خانه  > زندانیان  >  انتقال مجدد محمدرضا جلایی پور از زندان اطلاعات مشهد به اوین

انتقال مجدد محمدرضا جلایی پور از زندان اطلاعات مشهد به اوین

خبرگزاری هرانا – محمدرضا جلایی‌پور که در طول سال گذشته برای سومین بار در بیست و چهارم خردادماه امسال با حکم بازپرسی مشهد بازداشت شده بود و بعد از گذراندن ۴۰ روز در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به زندان انفرادی اطلاعات مشهد منتقل شده بود، بعد از گذراندن ۱۵ روز در این زندان و بازجویی‌های مکرر، بدون ذکر دلیلی و بدون اطلاع خانواده‌ خود و همسرش مجددا به زندان اوین در تهران منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این دانشجوی دکتری پیش از این در تابستان ۸۸ سه ماه را در زندان انفرادی و در سلول اوین گذرانده بود و ماموران بعد از آن علی رغم وعده‌های مکرر از باز پس دادن پاسپورت او خودداری کرده بودند. هنوز علت این انتقال مجدد به تهران مشخص نیست. با توجه به توضیحاتی که مقامات قضایی تهران تاکنون به خانواده این زندانی سیاسی داده اند او هیچ پرونده مفتوحی در دادستانی تهران ندارد و از آنجایی که حکم بازداشت اخیر وی به امضای بازپرسی مشهد رسیده بود انتظار می رفت که در طول دو هفته گذشته مسوولان قضایی مشهد در مقابل این بازداشت پاسخگو باشند.

گفتنی است که محمدرضا جلایی پور در ملاقات آخری که ده روز پیش با خانواده همسرش داشت اتهام وارده به خود را تشویش اذهان عمومی عنوان کرده بود. فاطمه شمس، همسر این زندانی سیاسی نیز در وبلاگ شخصی خود خبر داده است که بعد از این ملاقات که حدود ۱۲ روز پیش در مشهد اتفاق افتاد تا به امروز محمدرضا هیچ گونه تماسی با هیچ یک از خانواده‌ها نداشته است و با توجه به خبر انتقال مجدد وی به تهران نگرانی‌ها درباره سرنوشت این زندانی سیاسی افزایش یافته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید