خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۶ ساعت ۷:۱۹:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای خشک سه زندانی و نگرانی از وضع آنها

اعتصاب غذای خشک سه زندانی و نگرانی از وضع آنها

خبرگزاری هرانا – خانواده های زندانیان سیاسی که اعتصاب غذا کرده اند می گویند حال سه نفر از این زندانیان که دست به اعتصاب غذای خشک زده اند وخیم است.

ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار و همسر بهمن احمدی امویی، روز جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ به بی بی سی فارسی گفت طبق اخباری که از داخل زندان اوین به آنها رسیده همسرش به همراه کیوان صمیمی (روزنامه نگار و فعال سیاسی) و مجید توکلی (فعال دانشجویی) در اعتصاب غذای خشک هستند و خانواده ها با توجه به اینکه هیچ خبری از زندانی های خود ندارند، شدیدا نگران حال آنها هستند.

خانم بنی یعقوب گفت ۲۰ روز است همسرش را ندیده و ۱۲ روز است که صدای او را نشنیده است و در نتیجه خبر مستقیمی از وضعیت او ندارد. اما می تواند حدس بزند وضعیت جسمی کسی که ۱۲ روز است چیزی نخورده، چطور است.

در اعتصاب غذای خشک، زندانی از خوردن هر چیزی خودداری می کند، اما در اعتصاب غذای تر، زندانی مایعات می نوشد.

همزمان سازمان دیده بان حقوق بشر با صدور بیانیه ای از مقام های قضایی ایران خواست به بازداشت هفده زندانی سیاسی در سلول های انفرادی پایان دهد و به این افراد اجازه بدهد به خانواده و وکلای خود دسترسی داشته باشند.

جو استورک، معاون بخش خاورمیانه این سازمان خواستار انتقال هر چه سریع تر این زندانیان به بندهای عمومی زندان و دسترسی آنها به خدمات پزشکی شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید