خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۶ ساعت ۰:۴۴:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  فاطمه آدینه‌وند: مسوولیت جان همسرم با مسوولان زندان و مقامات قضایی است

فاطمه آدینه‌وند: مسوولیت جان همسرم با مسوولان زندان و مقامات قضایی است

خبرگزاری هرانا – فاطمه آدینه وند، همسر عبدالله مومنی سخنگوی دربند سازمان ادوار تحکیم می‏گوید طی سیزده روز گذشته که همسرش به انفرادی زندان اوین منتقل شده است هیچگونه خبری از وضعیت وی ندارد و تلاش‏های او برای اطلاع از وضعیت این فعال سیاسی همچنان بی‌نتیجه مانده است.

فاطمه آدینه وند در گفتگو با خبرنگار ادوار نیوز عنوان کرد آخرین دیداری که با همسرش داشته است به روز چهارم مردادماه مربوط می‏شود و پس از آن تا کنون هیچ گونه خبری از وی در دست ندارد. آدینه وند تاکید کرد در این دیدار مومنی از تهدیدها و ارعاب زندانیان سیاسی توسط زندانبانان اوین با او صحبت کرده است. گویا این ارعاب‏ها با هدف محدود ساختن ارتباط زندانیان سیاسی با خارج از زندان انجام شده است.

به گفته همسر عبدالله مومنی از آن زمان تا کنون در سه نوبت تلاش جدی برای کسب اطلاع از وضعیت این زندانی سیاسی انجام شده است که تاکنون هیچ نتیجه‏ای در بر نداشته است.

آدینه وند در این رابطه توضیح داد: “بار اول یک هفته پس از آخرین ملاقات با همسرم، وقتی به زندان اوین مراجعه کردم شخصی که مدعی بود معاون دادستان تهران است گفت همسرتان مشکلی ندارد و این مساله به زودی حل می‏شود.”

به گفته فاطمه آدینه وند وی تاکنون به همراه خانواده زندانیان سیاسی دیگری که به سلول‏های انفرادی منتقل شده‏اند، دو بار به دادستانی تهران مراجعه کرده‏ که هر دو بار با برخورد خشن نیروهای انتظامی و گارد ضد شورش مواجه شدند.

همسر عبدالله مومنی همچنین از تشدید بیماری پوستی او در هفته‏های اخیر خبر داد و افزود: “همسرم در زندان دچار این بیماری شده است و پزشکی قانونی زندان نیز تایید کرده است که وی باید برای معالجه به خارج از زندان منتقل شود. اما وقتی برای پی‏گیری این مساله به دادستان تهران مراجعه کردم وی به من گفت موافقت با مرخصی پنج روزه مومنی برای مداوا منوط به اجازه وزارت اطلاعات است.”

وی همچنین یادآور شد که دادستان تهران این مساله را پیش از این به خود عبدالله مومنی نیز گفته است. بنا به اظهارات فاطمه آدینه‏وند هم اکنون تنها راه خانواده مومنی برای کسب اطلاع از اوضاع وی اخبار و مطالب سایت‏ها و رسانه‏ها است و آنها اطلاعاتی بیش از آنچه که در اخبار منتشر شده است، از وضعیت این فعال سیاسی در دست ندارند. آدینه‏وند همچنین تاکید کرد که در چهار ماه پس از بازگشت مومنی به زندان تنها دو بار موفق به ملاقات حضوری با وی شده‏ است و زمان تماس‏های معدود تلفنی مومنی از زندان نیز بیش از چهار یا پنج دقیقه نبوده است.

آدینه‌وند با ابراز نگرانی شدید از اخبار مربوط به اعتصاب غذای همسرش و ۱۶ زندانی سیاسی دیگر محبوس در اوین گفت: “در صورتی که اتفاقی برای همسر من و بقیه زندانیان سیاسی رخ دهد، تقصیر آن مستقیما بر گردن مسوولین این زندان و مقامات قضایی می‏باشد. چرا فقط زندانیان سیاسی باید از حقوق خود در این زندان محروم شوند. حداقل باید با این زندانیان مثل بقیه افراد محبوس در بندهای دیگر برخورد شود.”

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید