خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۸۹, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۵ ساعت ۱۳:۵۳:۰۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ قرار بازداشت فعالان آذربایجانی تمدید شد

هرانا؛ قرار بازداشت فعالان آذربایجانی تمدید شد

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت سه تن از فعالان بازداشت شده آذربایجانی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، قرار بازداشت سه تن از فعالان آذربایجانی به نامهای اکبر آزاد، دکتر لطیف حسنی، محمود فضلی که از خرداد ماه سالجاری در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان تبریز بسر می برند به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

خانواده اکبر آزاد در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام کردند که وی همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر تبریز بسر می برد و تحت بازجویی قرار دارد، این خانواده که هفته گذشته موفق به ملاقات با وی شدند وضعیت جسمی وی را به دلیل فشارهای زندان نامناسب توصیف کردند.

آقای اکبر آزاد روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی به مدت ۳۵ روز در سلول انفرادی بسر برده و هم اکنون در سلولی دو نفره نگهداری می شود، وکیل نامبرده به دلیل عدم اتمام بازجویی ها قادر به ملاقات با موکل خود نشده است.

خانواده دکتر حسنی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام کردند که به مدت ۱۰ روز از وضعیت وی بی اطلاع هستند و تلاش این خانواده برای دریافت مجوز ملاقات تا کنون به جایی نرسیده است.

همسر این زندانی گفت، نامبرده ۱۰ روز پیش به مدت یک دقیقه موفق به تماس تلفنی با خانواده اش شده است و در پی این تماس از تمدید قرار بازداشت خود خبر داد.

وی هم چنین افزود: در پیگیری های که تا کنون اعضای خانواده انجام داده اند به دلیل تعطیلی نیمه شعبان و مسافرت قاضی پرونده به مکه اجازه ملاقات با وی را کسب نکرده ایم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید