خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  منصور اسانلو با اتهام جدیدی محاکمه شد

منصور اسانلو با اتهام جدیدی محاکمه شد

خبرگزاری هرانا – منصور اسانلو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج مورد محاکمه قرار گرفت.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه  حوالی ساعت ۰۹:۰۰ صبح رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه به شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج منتقل و به تهام ارتباط با ضد انقلاب مورد محاکمه قرار گرفت. منصور اسانلو رئیس سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه هنگام محاکمه، از داشتن وکیل محروم بود و وکلای او از انتقال موکلاشان به دادگاه انقلاب بی اطلاع بودند.

بازجویان وزارت اطلاعات با پرونده سازی و نسبت دادن اتهامات واهی قصد افزایش مدت محکومیت آقای اسانلو را دارند . در حالی این اتهامات به آقای اسانلو نسبت داده می شود که او در بازداشت و تحت کنترل شدید آنها قرار دارد.

از طرفی دیگر وزیر کار احمدی نژاد  به سازمان جهانی کار تعهد داده بود که آقای اسانلو را آزاد خواهد کرد اما علیرغم تعهداتش وی همچنان در بازداشت بسر می برد و پرونده جدیدی را علیه او گشوده اند.

این فعال کارگری دچار ناراحتی های حاد مختلفی مانند ناراحتی قلبی،کمر درد و ناراحتی چشم است و تا کنون سه بار پزشک قانونی رای به عدم تحمل حبس او را داده است و طبق قوانین موجود او باید آزاد می شد. بعد از آن کمیسیون پزشکی که از ۵ پزشک تشکیل شده بود او را برای چندین ساعت تحت معاینه های پزشکی قرار دادند و نهایتا در گزارش خود بصورت ضمنی رای به آزادی وی دادند.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید