خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ ساعت ۸:۳۰:۵۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور حکم محرومیت از تحصیل برای ده تن از دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد

صدور حکم محرومیت از تحصیل برای ده تن از دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد

خبرگزاری هرانا – در موج سوم برخورد با دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد و در آستانه خرداد ماه، ۱۵ تن از دانشجویان منتقد دانشگاه آزاد مشهد با احکام سنگین کمیته انضباطی این دانشگاه روبرو شدند.

به گزارش دانشجونیوز، برای ۵  نفر از این دانشجویان حکم تذکر کتبی و درج در پرونده صادر شده است، اما برای بیش از ۱۰ تن دیگر از ایشان با محرومیت از تحصیل به مدت یک و دو نیمسال مواجه شده اند.

پیش از این نیز طی دو مرحله برای بیش از ۴۰ دانشجوی این دانشگاه احکام سنگین محرومیت از تحصیل صادر شده بود.

هم چنین گفتنی است،  در روزهای گذشته نهاد های امنیتی شهر مشهد بارها فعالان دانشجویی دانشگاه های مختلف مشهد را احضار و بازجویی کرده اند. در همین راستا در دو هفته گذشته نهاد های امنیتی شهر مشهد فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد و خانواده های آنها را به صورت تلفنی تهدید به بازداشت در صورت ادامه فعالیت دانشجویی نموده اند.

شایان ذکر است در پی حمله وحشیانه نیروهای انصار در روزهای ۱۰ و ۱۱ دیماه سال گذشته به دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد، بیش از ۲۱۰ دانشجو این انشگاه بازداشت شدند که هم اکنون دادگاه برخی از این فعالان دانشجویی در حال برگزاری است.

فشار های اخیر بر دانشجویان دانشگاه های مشهد با توجه به نزدیک شدن به خرداد ماه و احتمال بروز تجمعات دانشجویی در این ماه ها، ارزیابی می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید