خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ ساعت ۸:۴۶:۴۳

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس/ همراه با عکس

تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس/ همراه با عکس

خبرگزاری هرانا – ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۱ اردی بهشت ماه(اول مه)کارگران در شیراز به مناسبت روز کارگر، تجمع اعتراضی برپا کردند.

این تجمع که در دقایق اولیه نزدیک به پنجاه کارگر در آن حضور داشتند در مقابل استانداری فارس در خیابان آزادی شیراز در حال برگزاری است.

به گزارش کلمه، تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی تاکید کرده بودند که اخراج کارگران، آن ها را به “سرنوشت سیاه” دچار می کند. هم چنین در پلاکارد دیگری نوشته شده بود: “کارگر،روز بیکاریت مبارک،تا حق خود را نگیریم از پا نمی نشینیم”.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت که حدود چند ماه است از مجتمع صنعتی گوشت فارس اخراج شده و هفت ماه است که حقوق نگرفته است.

این کارگر که نام خود را اعلام نکرد، تاکید کرد بیش از دو ماه است که مجتمع صنعتی گوشت فارس به دلیل خصوصی سازی تعطیل شده و نزدیک به ۱۲۰۰ کارگر این واحد صنعتی از کار بیکار شده اند.

کارگران این واحد صنعتی ۲۲ فروردین گذشته و پنجم اردیبهشت نیز مقابل دفتر مجتمع صنعتی گوشت تجمع کرده بودند.

هم چنین اول دی ماه سال گذشته و به هنگام سفر محمود احمدی نژاد به شیراز، کارگران این واحد صنعتی و کارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران با حضور در مقابل ورزشگاه حافظیه،محل سخنرانی رئیس دولت دهم، خواستار توجه هیأت دولت به مشکلات این واحدهای صنعتی شده بودند.

کارکنان مجتمع گوشت فارس در همین روز در ورزشگاه حافظیه، به دلیل وابسته بودن این واحد صنعتی به وزارت جهاد کشاورزی، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار توجه وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت خود شده بودند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید