خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ ساعت ۲۰:۰۵:۵۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تعیین زمان برگزاری دادگاه وحید لعلی پور و عماد بهاور

تعیین زمان برگزاری دادگاه وحید لعلی پور و عماد بهاور

خبرگزاری هرانا -زمان برگزاری دادگاه عماد بهاور، از اعضای نهضت آزادی ایران و وحید لعلی پور، همسر مهدیه گلرو مشخص شد.

دکتر فریده غیرت وکیل مدافع عماد بهاور از برگزاری دادگاه وی در روز ۲۷ مرداد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داد.

غیرت در گفتگو با روزنامه شرق اتهامات بهاور را در کیفرخواست صادره، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، عضویت در گروه نهضت آزادی و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

وی اظهار داشت: اتهامات وارده را با توجه به همان مستندات پرونده و دفاعیات خود متهم وارد نمی دانم و  موارد رد اتهامات در لایحه دفاعیه به استحضار دادگاه محترم رسانده خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جهت گرفتن مرخصی برای ایشان اقدامی صورت داده اید، گفت: آقای عماد بهاور مانند هر متهم دیگر با اجازه مقامات قضایی مربوطه می تواند از مرخصی استفاده کند. اینجانب طی لایحه ای که به محضر دادستان تقدیم داشتم تقاضا آزادی ایشان را تا انجام محاکمه و صدورحکم نهایی تقاضا کردم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکردم.

غیرت افزود: عماد بهاور ابتدا در تاریخ ۸/۳/۸۸ در محل کار بازداشت و پس از چهار روز آزاد شد. مجددا در تاریخ ۲۴/۳/۸۸ یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری در منزل دستگیر شدند که حدود دو ماه در بازداشت بود و با قرار کفالت آزاد شدند. شعبه سوم بازپرسی در اسفند ۸۸ از من به عنوان وکیل ایشان خواستند که به ایشان اطلاع دهم جهت امضای صورت جلسه آخرین دفاع در شعبه مذکور حاضر شود.

وی ادامه داد: پس از مراجعه به اتفاق وی به بازپرسی مورد نظر و امضا صورت جلسه توسط ماموران بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند ولی پس از ۴۸ ساعت آزاد شدند، اما در حدود ۲۴ ساعت بعد ماموران جهت بازداشت مشارالیه به منزل ایشان مراجعه کرده و به خانواده اخطار دادند که در اولین فرصت ایشان را به دادگاه انقلاب معرفی نمایند.مهندس بهاور شخصا به اتفاق مادرش که متعهد به معرفی ایشان بود به دادگاه انقلاب مراجعه و از آن تاریخ تا کنون در بازداشت به سر می برند.

هم چنین دادگاه وحید لعلی پور، همسر مهدیه گلرو فعال دانشجویی، ۳۰ مرداد ماه در شعبه ۲۸ دادگاه برگزار می شود.

به گزارش جرس، لعلی پور که روز ۱۲ آبان ماه به همراه همسرش در منزل بازداشت شد، سه ماه بعد با قید وثیقه آزاد شد.

لعلی پور دفاعیات آخر خود را در دادسرای اوین، یک روز پیش از آزادی ارائه کرد و اتهامات وی تبلیغ علیه نظام و تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن نظم عمومی، عنوان شد که هیچ کدام از این اتهامات دارای مصداق نبوده است.

گفتنی است وی که پیش از این هیچ گونه فعالیت سیاسی و مدنی نداشت، تنها به دلیل افزایش فشار به همسرش بازداشت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید