خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ ساعت ۸:۳۰:۲۸

    خانه  > اعدام  >  یک دندانپزشک تهرانی به اعدام محکوم شد

یک دندانپزشک تهرانی به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، یک دندانپزشک را به اتهام “افساد فی‌الارض” به اعدام محکوم کرد.

این فرد به اتهام “زنا و رابطه ی نامشروع” با تعدادی زن و دختر محکوم شده است.

روزنامه ایران در این باره نوشت: پرونده این شهروند تهرانی برای رسیدگی از دادسرا به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری ارجاع شد اما هیأت قضایی متهم را مستحق اعدام ندانسته و پرونده را با اعلام عدم صلاحیت در رسیدگی به شعبه ۱۰۸۹ دادگاه عمومی تهران فرستاد.

بنابراین قاضی پرونده پس از محاکمه، متهم را به اتهام ارتباط نامشروع در مجموع به ۱۱۷ ماه زندان و ۱۹۹ ضربه شلاق، پلمب و لغو مجوز تأسیس مطب و ۱۵ سال محرومیت از فعالیت‌های پزشکی و تأسیس مطب محکوم کرد.

اما پرونده با اعتراض متهم و وکلایش برای رسیدگی نهایی به شعبه ۳۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران فرستاده شد که حکم دادگاه بدوی تأیید شد اما اتهام زنای پزشک متخلف مفتوح باقی ماند.

با توجه به حساسیت پرونده رئیس وقت قوه قضائیه، پرونده را در اختیار کارشناسان ویژه قرار داد و با توجه به اینکه دیوان عالی کشور حکم متهم را متناسب با جرمش ندانسته بود، پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع داد.

گفته می شود این دندانپزشک پس از سه جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام افساد فی‌الارض مجرم شناخته و به اعدام محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید