خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۹, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ ساعت ۷:۵۵:۰۷

    خانه  > اقلیت های ملی  >  فضای امنیتی در تبریز در پی اعتراضات اخیر مردم این شهر

فضای امنیتی در تبریز در پی اعتراضات اخیر مردم این شهر

خبرگزاری هرانا – به دنبال تظاهرات اعتراضی در تبریز، این شهر روز سه شنبه شاهد حضور چشمگیر نیروهای امنیتی بود.

بر اساس این گزارش ها اعتراض ها پس از آن آغاز شد که در بازی فوتبال بین تیم های پیروزی و تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه آزادی تهران تعدادی از تماشاگران علیه مردم ترک شعارهای توهین آمیز سردادند که به واکنش متقابل هوادران تیم تبریزی مواجه شدند.

فدراسیون فوتبال ایران هوادران تیم های تراکتورسازی تبریز را به محرومیت از تماشای دیدار تیم خود در دو بازی خانگی و تماشاگران تیم پیروزی را نیز از حضور در یک بازی خانگی محروم کرده است.

به دنبال این اقدام و همزمان با بازی بین تیم تراکتورسازی وراه آهن در ورزشگاه سهند تبریز هوادران این تیم در اعتراض به محرومیت از حضور در ورزشگاه و سردادن شعارهای اهانت آمیز در برخی مناطق تبریز تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس گزارش منابع محلی نیروهای امنیتی در بازار تبریز، فلکه ساعت، منطقه آبرسان و مقابل استانداری آذربایجان شرقی با تظاهرکنندگان درگیر شدند.

فرزاد صمدلی خبرنگار ترک در گفتگو با العربیه اعلام کرد این تظاهرات به دلیل حضور چشمگیر نیروهای مختلف امنیتی به شکل پراکنده در برخی مناطق تبریز برگزار شد و ده ها نفر از معترضان نیز بازداشت شدند.

به گفته او “صداو سیمای دولتی که این بازی را به شکل مستقیم پخش می کرد از سانسور شعارهای توهین آمیز خودداری کرده واین موضوع دامنه واکنش ها را شدت بخشیده است.”

وی تاکید کرد “این اعتراض ها در پی ادامه توهین ها به مردم ترک در بازی های مختلف فوتبال در کرمان، مشهد وسپس در تهران شدت گرفت.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید