خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۹, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ ساعت ۶:۲۶:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  پنج زندانی دیگر اعتصاب کننده به بهداری اوین منتقل شدند

پنج زندانی دیگر اعتصاب کننده به بهداری اوین منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – پنج زندانی دیگر از هفده زندانی سیاسی بند ۳۵۰که از روز دوشنبه گذشته دست به اعتصاب غذا زده اند، روز سه شنبه به بهداری اوین منتقل شدند.

ایشان پس از دریافت خدمات اولیه پزشکی دوباره به سلول های انفرادی منتقل شدند و به اعتصاب غذای خود ادامه دادند.

به گزارش کلمه عبدالله مومنی، فعال دانشجویی، بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار، جعفراقدامی فعال مدنی، ابراهیم (نادر) بابایی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ایران و عراق و کیوان صمیمی، روزنامه نگار از جمله این زندانیان بوده اند.

پیش از این نیز چهار زندانی دیگر به دلیل وخامت حال شان به بهداری اوین منتقل شده بودند.

خانواده این هفده زندانی از شنیدن این اخبار بسیار نگران شده اند و خواهان رسیدگی هر چه سریع تر مسولان زندان به خواسته های عزیزان شان شده اند آن ها هم چنین از دادستان تهران می خواهند که امکان ملاقات با آن ها را برای شان فراهم آورد.

فاطمه آیینه وند، همسر عبدالله مومنی که از شنیدن این خبرها نگران شده است گفت: “می دانم شوهرم در چه وضعی است و به شدت نگران هستم . اما با وجود وعده معاون دادستان آنها حتی تماس تلفنی هم با ما نداشته اند و این مرا به شدت نگران کرده است.”

بهرام احمدی، برادر بهمن احمدی امویی هم گفت: “از برادرم که از زمان آخرین ملاقاتش با همسرش بیش از دوهفته گذشته ، تاکنون خبری نداریم چرا که ملاقات هفتگی اش هم لغو شده است. هشت – نه روز اعتصاب غذا می تواند به اعضای داخلی بدن انسان از جمله کلیه و کبد آسیبهای جدی وارد کند. چرا مسوولان زندان پنج خواسته زندانیان را که کاملا معقول و قانونی است بر آورده نمی کنند تا هفده خانواده هر چه زودتر از این تشویش و نگرانی نجات یابند. شنیدن این اخبار واقعا ما را نگران و مضطرب کرده است.”

علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم وحدت، حسین نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت، علی پرویز فعال دانشجویی، حمیدرضا محمدی فعال سیاسی، جعفر اقدامی فعال مدنی، بابک بردبار عکاس خبری، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل، کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار، مجید دری فعال دانشجویی، مجید توکلی فعال دانشجویی، کیوان صمیمی روزنامه نگار، غلامحسین عرشی و محمد حسین سهرابی راد از دیگر زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی هستند که از نه روز گذشته در اعتصاب غذا به سر می برند.

هم چنین پیمان کریمی آزاد از بازداشت شدگان حوادث ۶ دی ماه، که به بیماری دیابت مبتلا است پس از دو روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده و از حال وی تاکنون خبری در دست نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید