خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۹, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ ساعت ۱۲:۱۹:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  خانواده های زندانیان اعتصاب کننده نیز، دست به اعتصاب غذا زدند

خانواده های زندانیان اعتصاب کننده نیز، دست به اعتصاب غذا زدند

خبرگزاری هرانا – در پی اعتصاب غذای یک هفته‌ای و انتقال به سلول انفرادی شانزده نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین، خانواده‌های این زندانیان روز گذشته دوشنبه پس از ممانعت مسوولان از ملاقات آن‌ها با زندانیانشان، اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش کلمه، ماموران زندان اوین از ملاقات خانواده‌های شانزده زندانی سیاسی که اعتصاب غذا کرده‌اند، با آن‌ها جلوگیری کردند و به آن‌ها گفتند زندانیان آن ها حق ملاقات ندارند و باید سالن ملاقات را ترک کنند. خانواده‌ها نیز در اعتراض به این نوع برخورد و عدم آگاهی از وضعیت فرزندانشان، دست به اعتصاب غذا زدند.

پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی یکی از اعتصاب کنندگان، با بیان این که پس از یک هفته هنوز موفق به دیدار یا صحبت کردن با فرزندش نشده است، اعلام کرد روز دوشنبه به هم‌راه تعدادی از خانواده‌های اعتصاب کنندگان به زندان اوین رفته، اما موفق به دیدار با فرزندان خود نشدند.

لازم به ذکر است شانزده زندانی اعتصاب‌کننده ضمن گفت‌وگو با مسوولان زندان و تعدادی از ماموران اطلاعات در پاسخ به هشدار مسوولان زندان در خصوص انتقال به زندان رجایی شهر گفته‌اند که همگی تا رسیدن به خواسته‌هایشان آماده اعزام به زندان رجایی‌شهر و ادامه اعتصاب غذا هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید