خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت و ضرب و شتم شبان یک کلیسای خانگی در کرج

هرانا؛ بازداشت و ضرب و شتم شبان یک کلیسای خانگی در کرج

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه در ساعت ۱۶:۳۰، تعدادی از افراد لباس شخصی که خود را ماموران اداره اطلاعات معرفی کردند در یورش به یک کلیسای خانگی در کرج ضمن تهدید افراد حاضر در آن محل، شبان این جمع به نام “بهنام ایرانی” را مورد ضرب و شتم و ناسزا قرار داده  و ضمن بازداشت، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ماموران امنیتی هنگام هجوم به جمع مذکور، مسلح به سلاح گرم و اسلحه کمری بودند و ضمن بازجویی، از کلیه ی افراد حاضرخواسته شد فرم هایی را با سوالاتی مبنی بر چگونگی و اینکه توسط چه کسی به مسیحیت گرویدند و هم چنین هدفشان از این گرایش چه بوده و چه کسی آنان را تعمید داده است؛ پر کنند.

 

هم چنین به کلیه ی افراد ضمن تهدید مبنی بر اینکه در یک جلسه غیر قانونی کلیسایی شرکت کرده اند، تاکید نمودند که در روزهای آینده با تماس با آنان جهت پاسخگویی و بازجویی بیشتر به اداره اطلاعات کرج مراجعه نمایند.

این جمع ده نفره از جوانان مسیحی ساکن کرج به دور از هرگونه جریانات و رویدادهای سیاسی و مطابق با آیین مسیحیت، تنها به انجام مراسم مذهبی می پرداختند.

گفتنی است ماموران امنیتی پس از بازداشت و انتقال بهنام ایرانی به مکانی نامعلوم ، بلافاصله در همان روز به منزل مسکونی ایشان واقع در کرج مراجعه نموده و به دلیل عدم حضور هیچ یک از اعضاء خانواده، اقدام به شکستن در و قفل خانه کردند و ضمن تفتیش و بازرسی و تخریب برخی لوازم منزل، وسایل شخصی ایشان را ضبط و با خود برندند.

هم چنین تا به حال پیگیری ها و مراجعات مکرر خانواده ی آقای بهنام ایرانی به اداره اطلاعات کرج، نتیجه ای در بر نداشته و خبری مبنی بر نوع اتهام و محل نگهداری وی به دست نیامده است اما شنیده ها حاکی از آن است که ایشان در حال حاضر در اداره اطلاعات، واقع در انتهای خیابان ششم گوهر دشت نگهداری می شود.

شایان ذکر است پیش از این نیز نامبرده در سال ۱۳۸۵ در پی یورش های گسترده به شهروندان مسیحی در تهران، کرج و رشت، از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و مدت یک ماه  را در بازداشت بسر برد و  پس از محکوم شدن به ۵ سال حبس تعزیری از سوی دادگاه انقلاب،  از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید