خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۱ ساعت ۹:۲۷:۳۶

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  محکومیت یاشار دارلشفاء به هفت سال حبس تعزیری

محکومیت یاشار دارلشفاء به هفت سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – یاشار دارالشفاء دبیر سابق تشکل اسلامی دانشجویان اصلاح طلب دانشگاه بین المللی قزوین به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.

یاشار دارالشفاء یکی از هفت عضو خانواده دارالشفائی است که پیش از این در دو ماه آخر سال ۱۳۸۸ بازداشت و همگی به زندان اوین منتقل شدند.

به گزارش جرس، این دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی دانشگاه تهران بر اساس حکم قاضی صلواتی، ریاست شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور از طریق شرکت عامدانه در آنچه که “اغتشاشات خیابانی” نامیده می شود، به تحمل پنج سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق “تهیه خوراک تبلیغاتی برای دشمنان انقلاب” به ۶ ماه و توهین به مقامات عالی نظام به استناد مادتین ۵۱۴ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی از طریق تنظیم و انتشار مقالات موهن به ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

وی که با رتبه چهار کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه تهران شد، در جریان حوادث پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دو مرتبه در تاریخ های ۱۳ آبان ۱۳۸۸ به مدت ۲۰ روز و در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۸ به همراه مادر و برادرش در منزل بازداشت، و برای مدت۳۲ روز در زندان اوین محبوس شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید