خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۹, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ ساعت ۹:۵۸:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  چهار زندانی اعتصاب کننده اوین به بهداری منتقل شدند

چهار زندانی اعتصاب کننده اوین به بهداری منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – ضیا نبوی، مجید دری، علی ملیحی و غلامحسین عرشی از زندانیان سیاسی اوین که از چند روز پیش دست به اعتصاب غذا زنده اند، به بهداری اوین منتقل شدند.

به گزارش کلمه، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل و فعال دانشجویی ،علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم، مجید دری دانشجوی ستاره دار و غلامحسین عرشی از شهروندان معترض به نتایج انتخابات دیروز به خاطر وخامت وضعیت جسمی شان به بهداری زندان منتقل شدند. آن ها پس از دریافت خدمات اولیه پژشکی و زدن سرم دوباره به سلول انفرادی بازگردانده شدند و به اعتصاب غذای خود ادامه دادند.

این چهار نفر که دچار ضعف شدید جسمانی شده و پزشکان به آنها توصیه کرده اند اعتصاب غذای خود را بشکنند، هم چنان به همراه دوازده نفر دیگر به اعتصاب خود ادامه می دهند.

همچنین مجید توکلی، فعال دانشجویی هم وضعیت عمومی نامناسبی دارد اما حاضر نشده برای دریافت خدمات اولیه پزشکی از جمله دریافت سرم به بیمارستان زندان اوین منتقل شود. حال وی و سایر زندانیان اعتصاب کننده از جمله بهمن احمدی امویی و عبدالله مومنی نیز نامساعد گزارش شده و رو به وخامت می رود.

خانواده این زندانی های عقیدتی – سیاسی به شدت درباره سلامت آن ها اظهار نگرانی می کنند و خواهان ملاقات با عزیزان شان هستند .

پیش از این نیز پیمان کریمی آزاد، از بازداشت شدگان ۶ دی ماه(عاشورا) که به بیماری دیابت مبتلاست به بیمارستان منتقل شد. از وضعیت سلامتی وی که دچار بیهوشی شده بود خبری در دست نیست .اما شنیده ها حاکی است او هم چنان در بیمارستان بستری است.

‫ بهمن احمدی امویی روزنامه نگار، حسین نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت، عبدالله مومنی فعال دانشجویی و سخنگوی ادوار تجکیم، علی پرویز فعال دانشجویی، حمیدرضا محمدی فعال سیاسی، جعفراقدامی فعال مدنی، بابک بردبار عکاس خبری، ابراهیم (نادر) بابایی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ایران و عراق، کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار، کیوان صمیمی روزنامه نگار و محمد حسین سهرابی راد از دیگر زندانیان بند ۳۵۰ اوین هستند که از روز دوشنبه گذشته در اعتراض به رفتارهای توهین آمیز ماموران و مسولان زندان اوین و بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتقل شده و همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند .ماموران وزارت اطلاعات و مسوولان زندان اوین این زندانیان را که خواستار حقوق اولیه و انسانی شان بودند، تهدید کرده اند که در اوین کهریزک دوم به پا خواهند کرد.

خانواده این زندانیان دربند خواهان رسیدگی دادستان تهران به وضعیت این زندانیان هستند زندانیانی که به گفته این خانواده ها جان شان در خطر است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید