خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تدوام نگهداری سه شهروند مسیحی در زندان وکیل آباد مشهد

هرانا؛ تدوام نگهداری سه شهروند مسیحی در زندان وکیل آباد مشهد

خبرگزاری هرانا – سه تن از شهروندان مسیحی که در روز ۱۷ تیرماه ماه به قصد شرکت در یک مراسم مذهبی در شهر بجنورد عازم این شهر بودند بازداشت شدند و علی رغم آزادی ۸ تن از این هموطنان سه تن از آنها همچنان در بازداشت بسر می برند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، احسان بهروز، به همراه فردی به نام رضا که گفته می شود از خادمین یک کلیسای خانگی در مشهد است به همراه همسرش کماکان در بازداشت وزارت اطلاعات این شهر قرار دارند.

احسان بهروز که به تازگی موفق به ملاقات با مادرش شده است در ملاقات حضوری با مادرش گفته است که برای نوشتن تعهد کتبی و انکار ایمانش تحت فشار قرار دارد وی هم چنین اعلام کرد که در زندان وکیل آباد و در سلول انفرادی نگهداری می شود.

لازم به ذکر است در روز ۱۷ تیر ماه یازده تن از هموطنان مسیحی ساکن شهر مشهد که قصد شرکت در یک مراسم کلیسایی را داشتند توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و با دست بند و چشم بد به مکان نامعلومی منتقل شدند، هشت تن از این افراد پس از گذشت یک هفته بازداشت آزاد شدند و سه تن از این افراد همچنان در بازداشت بسر می برند.

گفتنی است پیش تر تعداد بازداشت شدگان ۱۵ نفر اعلام شده بود که حسب آخرین مستندات دریافتی این تعداد به یازده نفر تقلیل یافت.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید