خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ جمعی از فعالین دانشجویی با حضور در منزل پدری مجید دری با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند

هرانا؛ جمعی از فعالین دانشجویی با حضور در منزل پدری مجید دری با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند

خبرگزاری هرانا – عصر روز جمعه در حالیکه بیش از یک سال از زندانی شدن مجید دری، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی و عضو شورای دفاع از حق تحصیل میگذرد و وی از روز دوشنبه به دستور بزرگنیا (رییس بند ۳۵۰) به همراه ۱۵ زندانی سیاسی دیگر به انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده در اعتصاب غذا به سر میبرد، جمعی از فعالین دانشجویی سرشناش با حضور در منزل پدری او به دیدار و دلجویی از خانواده دری پرداختند.

در این دیدار مادر مجید دری ضمن قدردانی از حضور دوستان مجید به بازگویی مصائب وارد شده بر خانواده در یک سال گذشته و شرح مظلومیت فرزندش که بی آنکه کوچکترین ارتباطی با سازمان تحت رهبری مسعود رجوی داشته باشد ،به این امر متهم شده و تحت این عنوان و اتهام محاربه به چنین حکم سنگینی گرفتار آمده است پرداخت.

پدر مجید نیز از اعتصاب غذای فرزندش به شدت ابراز نگرانی نموده با یادآوری بیماری میگرن فرزندش خواستار فراهم شدن شرایط مناسب نگهداری او و سایر زندانیان سیاسی در زندان اوین گردید. او اضافه کرد: ما که میگوییم فرزندمان بیگناه است و باید آزادش کنند. ولی اگر آزادش نمیکنند حداقل زندان را برایشان تبدیل به شکنجه گاه نکنند.

پیمان عارف، فعال دانشجویی که خود مدتها با مجید همبند بوده و پیش از آن نیز در چارچوب شورای دفاع از حق تحصیل کوششهای مشترکی با او در راستای رفع محرومیت از تحصیل فعالین دانشجویی منتقد داشته است نیز مجید دری را از مفاخر جنبش دموکراسی خواهانه ایرانیان دانسته او را مایه سرافرازی خانواده اش دانست و گفت: وقیحانه ترین کاری که در مورد مجید دری و ضیاءنبوی انجام شد و دلیلی جز افشاگریهای این دوستان و شورای حق تحصیل درباره دانشجویان ستاره دار در برابر دروغگوییهای کاندیدای غالب شده انتخابات ریاست جمهوری نداشت، نسبت دادن این دوستان به سازمان مجاهدین بود که  من به نوبه خودم میتوانم شهادت دهم که مجید و ضیاء و اساسا شورای حق تحصیل هیچ نسبتی با این جریان نداشته به دلیل نگاه حقوقی به مسئله حق تحصیل اساسا با هیچ گروه سیاسی هیچ نسبتی نداشت.

سلمان سیما از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد نیز که خود به تازگی با حکم۶  سال زندان مواجه شده از خصایل اخلاقی مجید دری سخن گفت و از شخصیت فداکار و ایثارگر وی یاد کرد.

سیما گفت: در شرایطی که در بند ۳۵۰ وقت تلفن برای هر زندانی زیر ۵ دقیقه در روز بود مجید بارها وبارها از زمان خودش صرفنظر میکرد و زمانش را به دیگران میداد.

سمیرا جمشیدی عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی ایران و فعال دانشجویی سابق دانشگاه تهران نیز کوششهای مجید دری و ضیاء نبوی در راستای اعاده حق تحصیل فعالین دانشجویی را ستود و گفت کوششهای ستاره دارها واقعا به جرات میتوانم بگویم از صمیمانه ترین و بی آلایش ترین جمعهای دانشجویی یک دهه اخیر را سامان میداد.

وحید لعلی پور، همسر مهدیه گلرو نیز که مدتهاست همسرش را از پشت شیشه های کابینهای ملاقات میبیند و به تازگی نیز همسرش با تایید حکم ۲ سال حبس تعزیری مواجه گردیده ،هم در این دیدار مجید و سایر فعالین دانشجویی زندانی را شرافت مبارزه دانست و ضمن قدردانی از هزینه های پرداخت شده توسط جنبش دانشجویی ،مراتب همدلی و همراهی توام با نگرانی زندانیان سیاسی بند نسوان و بویژه مهدیه گلرو، با زندانیان بند ۳۵۰ علی الخصوص زندانیان اعتصابی را ابراز داشت.

کاملیا کوثری فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی و مهرداد اسلامخواه از اعضای شورای حق تحصیل نیز ضمن طرح دیدگاههای خود از ایستادگی و مقاومت خانواده دری تقدیر نمودند. در پایان این دیدار مجتبی دری آزادی هرچه سریعتر برادرش و تمامی زندانیان سیاسی را خواستار شد.

 

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید