خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  خانواده‌های زندانیان، در مقابل دادسرا تجمع خواهند کرد

خانواده‌های زندانیان، در مقابل دادسرا تجمع خواهند کرد

خبرگزاری هرانا – در پی اعتصاب غذا و انتقال ۱۶ تن از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به سلول انفرادی، تعدادی از خانواده‌های آن‌ها اعلام کردند روز شنبه ۹ مردادماه، در مقابل دادسرای انقلاب واقع در خیابان معلم، تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، تعدادی از خانواده‌های زندانیان سیاسی از جمله زندانیان بند ۳۵۰، روز چهارشنبه ۳۰ تیر نیز در اعتراض به رفتار نامناسب با زندانیان، به دادستانی تهران مراجعه کردند که برخورد نامناسب دادستان، منجر به «اعتراض و سردادن شعار» از سوی خانواده‌های زندانیان سیاسی شد.

در چند روز گذشته، اخباری مبنی بر اعتصاب غذا و انتقال ۱۶ تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتشر شد. اعتصاب غذای زندانیان، در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان بند و شرایط نامناسب بند ۳۵۰ انجام شده است.

اسامی این زندانیان به این شرح است: کوهیار گودرزی، مجید توکلی، کیوان صمیمی، علی ملیحی، بهمن احمدی امویی، عبدالله مومنی، ضیاء نبوی، مجید دری، حسین نورانی‌نژاد، بابک بردبار، غلامحسین عرشی، علی پرویز، حمیدرضا محمدی، جعفر اقدامی، ابراهیم بابایی و پیمان کریمی آزاد.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی از وخامت وضعیت جسمانی پیمان کریمی آزاد در پی اعتصاب غذا است. کریمی آزاد، به بیماری دیابت مبتلاست و تزریق انسولین برای وی ضروری است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید