خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ مرداد ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۹ ساعت ۶:۰۱:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بی خبری از وضعیت محمود باقری، عضو دربند کانون صنفی معلمان در ایران

هرانا؛ بی خبری از وضعیت محمود باقری، عضو دربند کانون صنفی معلمان در ایران

خبرگزاری هرانا – از سرنوشت محمود باقری عضو هیآت مدیره ی کانون صنفی معلمان و معلم فیزیک منطقه ۴ تهران که در تاریخ ۸/۴/۸۹ پس از احضار به حراست آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت می شوند؛ اطلاعی در دست نیست.

ماموران وزارت اطلاعات پس از بازداشت این معلم با سابقه همراه با وی به منزل شخصی ایشان مراجعه نموده و کامپیوتر، کتاب و موبایل و دیگر اقلام شخصی ایشان را ضبط نموده و وی را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می کنند.

همسر آقای باقری در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام کرد بیش از ۳ هفته است که از ایشان بی خبر هستیم و تنها ۱۲ روز پس از بازداشت یکبار به صورت کوتاه با منزل تماس گرفته و از حضور خود در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده اند.

خانم باقری افزود: سه بار به دادستانی مراجعه کردیم ولی دادستانی تا کنون پاسخ واضحی به ما نداده است.

همسر این عضو کانون صنفی معلمان هم چنین خاطر نشان کرد که از دادستانی تهران در خواست ملاقات با آقای باقری را کرده ایم که هنوز جوابی نداده اند.

وی با اعلام نامشخص بودن اتهام همسرش به گزارشگر هرانا گفت: اتهام ایشان به صورت واضح مشخص نشده ولی علت احضار ایشان به حراست آموزش و پرورش به دلیل حضور در جلسه کانون صنفی معلمان در یزد بوده است.

خانم باقری در خصوص سابقه بازداشت این فعال صنفی گفت: سال ۸۵ در تجمع سراسری معلمان کشور به اتهام اقدام علیه امنیت کشور بازداشت و به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید