خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ملاقات حضوری محمدرضا جلایی پور با خانواده همسرش در زندان مشهد

ملاقات حضوری محمدرضا جلایی پور با خانواده همسرش در زندان مشهد

خبرگزاری هرانا – محمدرضا جلایی‌پور، سخنگو و مسئول پویش موج سوم که چهل و پنج روز پیش در تهران بازداشت و هفته پیش بعد از گذراندن چهل روز انفرادی در زندان اوین، به مشهد منتقل شده بود، با پدر و مادر همسرش ملاقات کرد.

به گزارش جرس، محمدرضا جلایی پور در این ملاقات حضوری به پدر و مادر همسرش گفته است که ۴۰ روزی که در تهران بوده را در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ اوین و در شرایطی سخت گذرانده است. خانواده شمس حال عمومی این دانشجوی نخبۀ دورۀ دکترای دانشگاه آکسفورد را خوب اعلام کردند و در عین حال از کاهش وزن او در زندان خبر دادند.
آن‌ها همچنین روحیه دامادشان را بسیار خوب و مثبت توصیف کرده و گفته‌اند که او روزها را به تلاوت قرآن و نهج‌البلاغه و ورزش در سلول انفرادی‌اش می‌گذراند.

جلایی‌پور در این ملاقات از رفتار زندانبانان و بازجویان مشهد و همچنین شرایط سلول انفرادی‌اش در این زندان در مقایسه با رفتارهای بازجویان زندان اوین و نیز شرایط نامطلوب سلول‌اش در تهران ابراز رضایت کرده و رفتارهای بازجویان مشهد را احترام‌آمیز توصیف کرده است. همچنین در این ملاقات مجوز تحویل مقداری خوراکی و پول و نیز چند کتاب بعد از چهل و پنج روز به جلایی‌پور داده شد.

محمدرضا جلایی‌پور در این دیدار اتهام وارده به خود را “تشویش اذهان عمومی” اعلام کرده است. این در حالی است که او هیچ یک از اتهامات وارده را نپذیرفته و به بازجویان خود گفته است که بعد از آزادی از زندان در تابستان گذشته، هیچ فعالیت سیاسی انجام نداده است که منجر به تشویش اذهان عمومی شده باشد.

جلایی‌پور، ۴۵ روز پیش در تهران و در حالی‌که برای گرفتن پاسپورت خود به مسجد ضرابخانه مراجعه کرده بود توسط پنج نیروی امنیتی بازداشت شد و منزل پدری‌اش مورد تفتیش قرار گرفت و کامپیوتر ومدارک آکادمیک پدرش توقیف شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید