خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بی اطلاعی از وضعیت هدی صابر ناعادلانه است/ همسر صابر: شکایت می کنم

بی اطلاعی از وضعیت هدی صابر ناعادلانه است/ همسر صابر: شکایت می کنم

خبرگزاری هرانا – همسر هدی صابر با ابراز “نگرانی” از وضعیت همسرش می گوید “من از دستگاه قضایی و نهاد ریاست جهموری می خواهم که تا فردا از وضعیت همسرم خبری بدهند و محل نگهداری ایشان را بگویند. این عدالت نیست که که ما اصلا نمی دانیم ایشان زنده هستند یا نه؟

هدی صابر روزنامه نگار ، مترجم ، و از فعالان فعال ملی مذهبی است که از بعدازظهر روز شنبه دوم مرداد ربوده شده است.

هدی صابر در پرونده ملی مذهبی‌ها در سال هفتاد و نه به همراه رضا علیجانی و تقی رحمانی محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به پنج سال و نیم تبدیل شد. اتهام وی تبلیغ علیه نظام و راه‌اندازی گروهی غیرقانونی بود.

گفتنی است وی پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم سال گذشته نیز توسط دو مامور دستگیر شد و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

خانم جمشیدی همسر هدی صابر با بیان اینکه به هر کجا مراجعه می کنیم کسی حاضر به پاسخگویی نیست،  به “جرس” می گوید: “از زمانی که آقای صابر را ربوده اند به هر کجا مراجعه می کنیم هیچکس مسئولیت دستگیری همسرم را بر عهده نمی گیرد. همچنین وکیل ایشان، آقای شریف به اجرای احکام رفتند و آنجا هم می گویند ما هیچ حکمی برای زندانی شدنشان صادر نکرده ایم. با وزارت اطلاعات هم تماس گرفتیم گفتند اطلاعی ندارند و این دستگیری از طرف آنها نیست. البته حدود یکماه بود که یک تیم چند نفره ایشان را زیر نظر داشتند و دنبالشان بودند. ما حتی اطلاع نداشتیم این گروه “وابسته” به چه نهادی بودند و فقط می دیدیم که عده ای لباس شخصی اطراف محل کار آقای صابر از دور مراقب ایشان بودند. و دو بارهم تلفن زدند و گفتند که به آقای صابر بگویید که خودشان را به زندان معرفی کنند که آقای صابر تماس گرفتند و وکیلشان هم حضوری رفتند و درخواست ارائه حکم کتبی کردند و گفتند که باید حکم کتبی دریافت کنند تا آقای صابر خودشان را به زندان معرفی کنند و تا الان هم که حکمی صادر نشده است.”

خانم جمشیدی با ابراز “نگرانی” از وضعیت همسرش ادامه می دهد: “من از دستگاه قضایی و نهاد ریاست جهموری می خواهم که تا فردا از وضعیت همسرم خبری بدهند و محل نگهداری ایشان را بگویند. من پیگیر هستم که بتوانم با دادستان ملاقات کنم و این معنا ندارد که در یک کشوری با هر نهادی تماس می گیریم می گویند به ما ارتباطی ندارد. بالاخره آن افراد لباس شخصی که ایشان را تحت نظر داشتند به یک نهادی “وابسته” بودند. آقای صابر آدم شناخته شده ای هستند می بایست نهادهای امنیتی پاسخگو باشند. هر اتفاقی که برای آقای صابر بیافتد “مسئولیتش” با دستگاه قضایی و امنیتی مملکت است و از شخص رئیس جمهور می خواهم که هر چه زودتر به ما اطلاع دهند که همسر من کجاست و در چه وضعیتی است؟ یا حداقل بگذارند همسرم یک تماس تلفنی بگیرد. این “عدالت” نیست که ما اصلا نمی دانیم ایشان زنده هستند یا نه؟ دستگاه قضایی هم باید “پاسخگو” باشد و من و بچه هایم را از نگرانی در بیاورد.

چطور می شود که شخصی را در خیابان دستگیر کنند و هیچ نهاد مسئولی مسئولیت آنرا بر عهده نگیرد. الان سه روز از دستگیری همسرم می گذرد و پیگیری های ما و وکیل ایشان به هیچ نتیجه ای نرسیده است. اینگونه اقدامات بسیار ظالمانه و غیرعادلانه است اینکه همسرم را بربایند و خانواده را تحت فشار قرار بدهند. افرادی که این آدم ربایی را انجام داده اند باید حداقل تماس می گرفتند و از محل نگهداری و زنده بودن همسرم خبر می دادند. من و بچه هایم “بسیار” نگران هستیم و خودم از نگرانی مریض شده ام. بچه های من طی چند سال گذشته همواره نگران و مضطرب بودند خود من هم به خاطر این فشارها بیماری اعصاب گرفته ام. حداقل باید دیروز که روز عید بود می گذاشتند آقای صابر یک تماس تلفنی با بچه ها بگیرند و ما را از نگرانی در بیاورند که بدانیم آقای صابر زنده هستند. ناراحتی ما از این است که آقای صابر فعالیت خاصی نداشتند و نمی دانیم چرا ایشان را به این صورت ناجوانمردانه دستگیر کرده و به خانواده هم اطلاع ندهند. من از نهادهای امنیتی و قضایی کشور خواستار “رسیدگی” هستم اگر کسی مسئولیت دستگیری آقای صابر را بر عهده نگیرد شکایت نامه ای تنظیم می کنم.”

خانم جمشیدی در خصوص حکم آقای صابر می گوید: “حکم آقای صابر مربوط به پرونده سال هفتاد و نه بود که با وثیقه صد و هشتاد میلیونی آزاد بودند و فکر کنم اگر یکسال هم می گذشت اصلا اجرای حکم منتفی بود.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید