خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۹, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۵ ساعت ۱۶:۱۳:۲۲

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  قطع تمامی تلفن های زندانیان بند ۳۵۰

قطع تمامی تلفن های زندانیان بند ۳۵۰

خبرگزاری هرانا – تلفن بند ۳۵۰ زندان اوین قطع شده است. زندانیان که در روزهای اعیاد مذهبی مسلمانان تنها وسیله ارتباطی با خانواده شان برای تبریک، تلفن است از روز دوشنبه از این امکان هم محروم شده اند.

به گزارش کلمه، در این بند زندان اوین که به بند کارگری هم معروف است بیش از ۲۰۰ نفر از زندانیان حوادث پس از انتخابات نگهداری می شوند.

روز دوشنبه نیز روز ملاقات زندانیان این بند با خانواده هایشان بود. اما خانواده زندانی ها می گویند در هفته های جاری هم خودشان و هم زندانیان با برخوردهای بسیار نامناسب ماموران زندان مواجه شده اند تا جایی که زندانیان دیروز دست به اعتراض زدند و حتی در سالن ملاقات کابین زندان اوین شعارهایی سر دادند که مسئولان زندان با اعزام نیرو به سالن ملاقات کابینی تلاش کردند آنها را آرام کنند و به سلول هایشان بازگردانند.

زندانبانان اوین به ویژه بند ۳۵۰ در روزهای ملاقات ساعت ها زندانیان و خانواده هایشان را در صف های طولانی نگه می دارند تا ساعت ملاقات آنها کم شود یا تلاش می کنند قبل از ملاقات روحیه زندانی های سیاسی و خانواده های شان به هم بریزد. این در حالی است که به دستور دادستان تهران، جعفری دولت آبادی طی چند ماه گذشته امکان ملاقات حضوری زندانیان سیاسی با فرزندان، خواهران و برادران شان هم لغو شده و فقط همسر و پدر و مادر زندانیان سیاسی می توانند آنها را به صورت حضوری ملاقات کنند.

به گفته تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی بند ۳۵۰، مسئولان این بند در واکنش به اعتراض زندانیان به رفتارهای نامناسب زندانبانان، تمامی تماس های تلفنی زندانیان را، همزمان با سالروز تولد امام دوازدهم شیعیان قطع کرده اند. زندانیانی که حالا فقط از طریق تلفن می توانند با کودکان خردسال شان صحبت کنند.

به گفته خانواده های زندانیان، بند ۳۵۰ زندان اوین از همه امکانات رفاهی محروم است تا جایی که تنها کتابخانه کوچک این بند نیز چندی پیش تعطیل شد. همچنین زندانیان این بند از زندان اوین بر خلاف سایر بندهای عمومی از داشتن ورزشگاه هم محرومند.

تلفن های این بند که بر آن کاملا فضای امنیتی حاکم است نیز بر خلاف سایر بندهای زندان دو یا سه دقیقه در روز است که گاه و بی گاه و به بهانه های مختلف زندانیان از آن هم محروم می شوند . فروشگاه بند ۳۵۰ نیز فقط یکبار در ماه میوه برای فروش می آورد و میزان میوه برای فروش به قدری کم است که برای تقسیم آن بین زندانیان از روش قرعه کشی استفاده می شود. کمبود میوه در زندان موجب ضعف شدید بدنی زندانیان و بیماری های مکرر آنها شده است.

اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین سه مشاور میر حسین موسوی علیرضا بهشتی شیرازی، قربان بهزادیان نژاد و علی عرب مازار به سر می برند. عبدالله مومنی، بهمن احمدی امویی، علی ملیحی، میلاد اسدی، علی تاجرنیا، کیوان صمیمی، حسین نورانی نژاد، مجید دری، ضیا نبوی، علی زاهد و…. از دیگر زندانیان سیاسی این بند محسوب می شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید