خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ یک شهروند اهل مهاباد پس از دستگیری، اقدام به اعتصاب غذا کرده است

هرانا؛ یک شهروند اهل مهاباد پس از دستگیری، اقدام به اعتصاب غذا کرده است

خبرگزاری هرانا – یک شهروند کرد اهل مهاباد، به نشانه اعتراض به دستگیری خود و عدم شفاف سازی در تفهیم اتهام دست به اعتصاب غذا زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز دوشنبه،۱۹/۷/۲۰۱۰ رحیم رَشی  اهل روستای ” آلبلاغ” از توابع شهر مهاباد پس از حمله نیروهای اطلاعات به خانه اش دستگیر و به اداره اطلاعات این شهر منتقل شد.
به گزارش منابع محلی از شهر مهاباد،ساعت ۱۱ نیمه شب روز سه­شنبه، پس از آنکه عده ای از نیروهای اداره اطلاعات به خانه “رحیم رَشی” حمله­ور شده، خانه ایشان را بازدید نموده و به هم ریخته اند، وی را نیز دستگیر نموده و به اداره اطلاعات شهر مهاباد منتقل می کنند.

قابل ذکر است “رحیم رَشی”  یک روز پس از دستگیری به نشانه اعتراض به اتهاماتی که به او نسبت داده شده است دست به اعتصاب زده و هم اکنون نیز در اعتصاب به سر می برد.

لازم به یادآوریست، در بهار سال ۱۳۷۶ “رحیم رشی” پس از دستگیری از سوی مأموران اداره اطلاعات شهر مهاباد، به نشانه اعتراض به اتهامات نسبت داده شده، در زندان اداره اطلاعات شهر مهاباد به مدت ۱۵ روز دست به اعتصاب زده بود. بعداً پس از انتقال نامبرده به زندان مرکزی شهر سقز باری دیگر به مدت ۲۲ روز دست به اعتصاب می زند و توسط قازی “گودینی”، به دلیل عدم اثبات اتهامات وارده  از زندان آزاد شد.

شایان ذکر است، پس از آزاد شدن،  “رحیم رَشی” به مدت چند سال گذشته به طور مداوم از سوی اداره اطلاعات شهر مهاباد دستگیر شده و مورد بازخواست قرار گرفته است. اتهام وارده به ایشان همکاری با یکی از احزاب اپوزیسون کرد است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید