خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۹, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ ساعت ۱۵:۲۶:۲۷

    خانه  > زندانیان  >  قرار بازداشت محمدرضا جلایی‌پور برای یک ماه دیگر تمدید شد

قرار بازداشت محمدرضا جلایی‌پور برای یک ماه دیگر تمدید شد

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت محمدرضا جلایی‌پور که چهل روز پیش برای سومین بار با حکم دادستانی مشهد بازداشت شده بود بعد از گذراندن تمام این مدت در سلول انفرادی امروز مجددا تمدید شد. همسر محمدرضا جلایی‌پور به خبرنگار کلمه گفت:‌ همسرم در طول این مدت بدون بازجویی در سلول انفرادی به سر برده است. بازپرس حیدری به ما گفته بود که او را برای ارائه توضیحاتی بازداشت کرده‌اند. حال سوال ما این است که اگر سوالی داشته‌اند چرا در این چهل روز نپرسیده‌اند؟

به گزارش خبرنگار کلمه، فاطمه شمس همچنین اضافه کرد از این نوع برخورد جز انتقام‌کشی برداشت دیگری نمی‌توان داشت. بازجویان محمدرضا بارها به او گفته بودند تو را تا زمانی که همسرت بازنگردد در انفرادی حبس خواهیم کرد و نمی‌گذاریم شما یکدیگر را ببینید تا زمانی که او مجبور به بازگشتن به ایران شود. این حرف را همه بازجویانی که در طول این یک سال با آن‌ها سر و کار داشت تکرار کرده بودند.

محمدرضا جلایی‌پور، بنیانگذار و سخنگوی پویش موج سوم خردادماه سال پیش نیز در حالی که قصد بازگشت به محل تحصیل خود را داشت بازداشت و سه ماه را در انفرادی گذراند. او همچنین در مراسم دعای کمیل برای بار دوم بازداشت شده بود. اما بعد از این دو بازداشت و با پیگیری‌های مکرر قرار منع تعقیب برای وی صادر و وثیقه او نیز بازگردانده شده بود. خانواده این زندانی سیاسی گفته‌اند که در طول این مدت مقامات قضایی تهران بارها گفته اند که پرونده او در تهران مختومه است و کاری از دست آن‌ها ساخته نیست. این در حالی‌ست که مقامات قضایی مشهد هم پاسخگو نیستند.

به نظر می‌رسد جریان‌های موازی اطلاعات و سپاه در این ماجرا ابتکار عمل را به دست گرفته اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید