خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۹ ساعت ۱۶:۰۶:۲۲

    خانه  > زندانیان  >  رضا خندان علی رغم سپردن وثیقه و شرایط حاد جسمی همچنان در بازداشت به سر می برد

رضا خندان علی رغم سپردن وثیقه و شرایط حاد جسمی همچنان در بازداشت به سر می برد

خبرگزاری هرانا – رضا خندان نویسنده و فعال حقوق کودکان، علی رغم تودیع وثیقه و ابتلا به بیماری های جسمی حاد پس از گذشت بیش از ۳ ماه کماکان در بازداشت به سر می برد و بازجوی پرونده از آزادی وی ممانعت به عمل می آورد.

رضا خندان نویسنده، فعال حقوق کودکان و از اعضای هیئت مدیره کانون نویسندگان ایران، دچار ناراحتی حاد قلبی است بطوری که دستها و پاهای او بی حس می شوند ولی تاکنون مسئولان زندان از درمان جدی وی خوداری کرده اند و به او گفته شده که آزمایشاتش باید به بیمارستانی بیرون از زندان ارسال شود. این در حالیست که علی رغم گذشت چند هفته هنوز نتیجه آزمایشات و درمان او مشخص نشده است.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، تعدادی از زندانیان سیاسی بطرز مرموزی در زندان دچار ناراحتی قلبی می شوند. در صورتیکه پیش از بازداشت هیچ گونه سابقه ی ناراحتی قلبی نداشته اند و این مسئله در بین جوانان دستگیر شده نیز که از سلامت کامل برخوردار بودند چندین مورد وجود داشته است.

آقای خندان علیرغم تبدیل قرار موقت بازداشت به سپردن وثیقه و تودیع آن می بایست ۱۷ اسفند ماه آزاد می شد اما بازجوی وی از آزادی ایشان ممانعت به عمل می آورد و دلیل آن را رسیدگی به قسمت دوم اتهامات که فعالیت های وی در کانون نویسندگان ایران می باشد، عنوان می کند.

هم چنین در آخرین مراجعه ای که خانواده ی آقای خندان به شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب داشتند به آنها گفته شده که قرار است پرونده ی وی مجددا به بازپرسی دادگاه انقلاب در شهر ری فرستاده شود.

لازم به یادآوری است که رضا خندان مهابادی مورخ ۷ بهمن ماه سال گذشته با یورش مامورین وزارت اطلاعات هنگامی که از منزل خواهرش خارج می شد دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او بیش از ۴۰ روز در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ بدون داشتن هیچ گونه ارتباطی با خانواده اش نگهداری می شد و در طی این مدت تحت بازجوئیهای طولانی مدت و شکنجه های روحی شدید قرارداشت. آقای خندان چندی است از بند ۲۰۹ به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید