خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ ساعت ۸:۴۸:۵۱

    خانه  > کارگران  >  بازنشستگان خواستار افزایش واقعی حقوق خود هستند

بازنشستگان خواستار افزایش واقعی حقوق خود هستند

خبرگزاری هرانا – بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار افزایش حقوق خود با توجه به نرخ واقعی تورم و مشکلاتشان هستند.

به گزارش ایلنا، حسین طاهرزاده دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان در تجمع کارگران و بازنشستگان شهرستان سمنان و مهدیشهر مقابل دفتر نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار افزایش۱۵ درصدی حقوق خود طبق مصوبه شورای عالی کار و اجرای نظام هماهنگ حقوق بازنشستگان هستند.

وی افزود: امسال دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان به دلیل اینکه سایر بازنشستگان ۶ درصد افزایش داشته‌اند بازنشستگان تامین اجتماعی را نیز به همین میزان افزایش داده است اما ‌آیا این عدالت است؟

طاهرزاده ادامه داد: مجلس در بودجه سال گذشته افزایش حقوق بازنشستگان را به مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته بود ولی این افزایش صورت نپذیرفت ولی حقوق بازنشستگان کشوری ولشگری بر مبنای نظام هماهنگ افزایش یافت.

دبیر اجرایی خانه کارگر در این تجمع همچنین از پیشنهاد دریافت فرانشیز ۵۰ درصدی از بیماران در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های وابسته سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های ملکی (زیر نظر تامین اجتماعی)خبر داد و گفت: این مصوبه خلاف قانون است.

طاهرزاده تاکید کرد: نمایندگان مجلس و دولت بدانند اگر مسوولین تامین اجتماعی اقدامی برای لغو این مصوبه نکنند کارگران به گونه‌ای دیگر اقدام خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم که در مورد حضور نداشتن نماینده کارگران در شورای عالی سازمان و تضییع حقوق کارگران در این خصوص اقدام جدی کنند.

لازم به ذکر است تجمع کارگران و بازنشستگان شهرستانهای سمنان و مهدیشهر مقابل دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی با سکوت و حمل پارچه نوشته‌های مرتبط با مشکلات کارگران و بارنشستگان صورت گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید