خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۹ ساعت ۱۵:۴۳:۲۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت سعید سودملی، از متهمان وقایع پس از انتخابات، به یک سال حبس تعزیری

محکومیت سعید سودملی، از متهمان وقایع پس از انتخابات، به یک سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – سعید سودملی، از متهمان وقایع پس از انتخابات، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی در تاریخ ۱۰ دی ماه سال گذشته در خیابان فلسطین در حال فیلم‌برداری از ترافیک خیابان توسط نیروی انتظامی دستگیر شده و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، سودملی که دارای مدرک لیسانس کشاورزی است، در یکی از پیتزافروشی‌های اطراف میدان فلسطین مشغول به کار بوده که با مشاهده ترافیک سنگین خیابان از مغازه خارج شده و با تلفن همراه خود شروع به فیلم‌برداری می‌کند که بلافاصله بازداشت می‌شود.

به گفته نزدیکان این زندانی سیاسی، بازجوی سعید سودملی از وی به صورت چهار جوابی بازجویی کرده است.برای مثال در بازجویی از وی پرسیده شده “به نظر شما کدامیک از عوامل زیر در حوادث اخیر و بازداشت شما مقصر بوده اند؟ موسوی، احمدی نژاد، خودتان یا دولت!”

دادستان با استناد به بازجویی‌هایی از این قبیل برای سعید سودملی کیفرخواستی صادر کرده که در آن وی به “اقدام علیه امنیت ملی” ، “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی” متهم شده است.

قاضی پیرعباسی در دادگاه بدوی وی را از اتهام‌های تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی تبرئه کرد ولی به اتهام اقدام علیه امنیت به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و در پی اعتراض‌های مردمی به نتیجه انتخابات، تعداد زیادی از شهروندان بازداشت شدند که از اسامی و محل نگهداری بسیاری از آنان اطلاعی در دست نیست. خبرگزاری‌ها تعداد بازداشت‌شدگان را هزاران نفر تخمین زده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید