خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ سلامت جسمی یک زندانی بهایی در معرض خطر است

هرانا؛ سلامت جسمی یک زندانی بهایی در معرض خطر است

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمانی رزیتا واثقی شهروند بهایی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، در آخرین ملاقات با خانواده اش بسیار وخیم گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، وی بیش از ۱۲۵ روز است که در حبس انفرادی است و طی این مدت بسیار ضعیف و لاغر شده بطوریکه این ضعف موجب فشار خون پائین و درد شدید در کف پا ها و دستهایش شده است.
این درد موجب آن شده که حرکت دادن دست ها و پاها به سختی و با درد شدیدی همراه باشد.

این شرایط در حالیست که مسئولین اداره اطلاعات مشهد تنها پاسخی که در مورد شرایط نامطلوب نامبرده به خانواده اش داده اند این است که رزیتا واثقی حاضر به همکاری نیست و تا زمانی که با ایشان همکاری نکند شرایطش تغییری نخواهد کرد.

رزیتا واثقی در تاریخ ۲۴ فروردین ۸۹ (یک ماه پس از بازداشت) ۱۲ روز به قرنطینه زندان وکیل آباد مشهد برده و سپس بدون حکم قضایی نامبرده بار دیگر به بازداشتگاه انفرادی اداره اطلاعات مشهد منتقل می شود که ظاهرا این اقدام بدین دلیل بوده تا ضمن اعلام ورودی نامبرده به زندان وکیل آباد بتوانند وی را بدون حکم قضایی در بازداشتگاه اداره اطلاعات نگه دارند.

نکته قابل توجه دیگر آن است که درتاریخ ۶ تیرماه ۸۹ از خانواده واثقی برای آزادی فرزندشان وثیقه ی ۵۰ میلیون تومانی گرفته شده ولی تاکنون نه تنها هیچ اقدامی در این مورد نشده بلکه پاسخ روشن و قانع کننده ای هم مسئولین پرونده به ایشان نمی دهند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید