خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۹ ساعت ۱۲:۴۹:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  خودداری دادستان از ملاقات با عبدالرضا تاجیک

خودداری دادستان از ملاقات با عبدالرضا تاجیک

خبرگزاری هرانا – خبرهای خوبی از زندانیان سیاسی و روزنامه‌نگاران زندانی به گوش نمی‌رسد و پرهیز خانواده برخی از آنها برای اطلاع رسانی به دلیل تهدیدهایی که شده‌اند نگرانی‌ها را تشدید کرده است. در چند روز گذشته بیشتر از هر کس فعالان حقوق بشر در ایران نگران وضع عبدالرضا تاجیک بوده‌اند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، او برای سومین بار در عصر روز ۲۲ خرداد امسال بازداشت شد و تا یکماه هیچ خبری از او نبود تا این که در هفته گذشته خانواده او توانستند با او دیدار کنند. با این وجود همچنان فعالان سیاسی با دلهره و تشویش از اوضاع عبدالرضا تاجیک در زندان سخن می‌گویند. ظاهرا اوضاع جسمانی این روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر شرایط مساعدی را تجربه نمی‌کند. پیش از این عبدالرضا تاجیک به دلیل شرایط سختی که در زندان داشته است از ناحیه کمر و ستون فقرات رنج می‌برده است و به نظر می‌رسد این بار وی با بحران جسمی مواجه شود. مخصوصا این که یکماه مامورین امنیتی به رغم مجوز دادستان از نشان دادن او به خانواده‌اش پرهیز می‌کردند. اما فارغ از این منابع آگاه از محافل حقوقی از عدم ملاقات دادستان با عبدالرضا تاجیک خبر می‌دهند که در این صورت این بدعتی تازه است که دادستان با زندانی سیاسی ملاقات نمی‌کند. فعالان سیاسی خاطر نشان می‌کنند که عدم ملاقات دادستان با یک زندانی سیاسی به مراتب دست مامورین امنیتی را برای هر نوع برخورد با او باز می‌گذارد. حتی گفته می‌شود که مامورین امنیتی به احتمال زیاد عبدالرضا تاجیک را بدون حکم بازداشت روانه زندان کرده‌اند. چند روز پیش نیز خانواده این روزنامه نگار یادآور شده بودند که برخورد داستان گویای این امر بوده است که به احتمال زیاد او تا چند روز از بازداشت عبدالرضا تاجیک خبر نداشته است.البته دادستانی تهران مجوز ملاقات با تاجیک را صادر کرده است که بعد از حدود ۱۰ روز از صدور این مجوز خانواده عبالرضا تاجیک توانسته بودند با عبور از موانع مامورین امنیتی با او ملاقات کنند اما با این وصف نباید نادیده گرفت که عدم ملاقات دادستان با تاجیک می‌تواند شرایط برخورد با او را حاد کند
از سوی دیگر سایر زندانیان سیاسی نیز در بلاتکلیفی به سر می‌برند. زندانیان سیاسی رجایی شهر هنوز در این تبعیدگاه هستند و بسیاری دگر از زندانیان سیاسی نیز در سکوت خبری قرار گرفته‌اند و تا به حال نتوانسته اند از مزایای مرخصی و سایر حقوق مربوط به زندانیان سیاسی استفاده کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید