خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۹ ساعت ۸:۴۱:۴۲

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه سعید حبری به دادستان تهران

هرانا؛ نامه سعید حبری به دادستان تهران

خبرگزاری هرانا – سعید حبری از همکاران سعید حدادیان و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد که هم اکنون در زندان اوین حبس دو ساله خود را تحمل میکند در نامه ای به جعفری دولت آبادی از عدم توجه دادستانی به خواسته های بحق اش شکایت کرده است.

آقای حبری از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال حبس تقلیل یافته است.

 

نامبرده از مشکلات عدیده جسمی و روحی رنج می برد و در هفته گذشته بیش از ۴ بار جهت معالجه به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

متن نامه این زندانی به جعفری دولت آبادی دادستان تهران که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

ریاست محترم دادستانی انقلاب اسلامی تهران ضمن عرض سلام و ادب و احترام هر چند که می دانم این نامه هم همچون نامه های دیگر یا به دستتان نمی رسد و یا هیچ اثری نخواهد داشت اما برای احقاق حقوق خودم این نامه را می نویسم.

طبق حقوق زندانی و هر زندانی حق دارد که چه شفاهی و چه کتبی با قاضی ناظر یا دادستان ملاقات داشته باشد هر چند بی تاثیر باشد.

ولی این قصه نیست که همسرم با فرزند خردسالم ماه ها و هفته ها و بارها و ساعت ها به انتظار دیدن شما پشت درب اتاق شما بی صبرانه نشسته اند و شاید شما را امین خود می دانستند و برای مشکلات پیش آمده و وضعیت زندگی ام که بعد از دستگیری بوجود آمده آگاه سازند ولی هیچ وقت میسر نشد، و بعد از این همه معطلی و دیوار بسته خوردن به ایشان ملاقات حضوری می دهند غافل از اینکه کانون در حال فروپاشی خانواده ام نیازی به ده دقیقه ملاقات را هم حق قانونی من است، ندارم. بلکه نیاز به پاسخ بی عدالتی دارد که در دادگاه ها به من گذشته است.

در هیچ دادگاهی نه بدوی نه تجدید نظر اجازه حضور وکیل مدافع که حق قانونی من است را به من ندادند شما چه پاسخی دادید به عنوان دادستان چرا اجازه یک خط دفاعیه به من داده نشده است چرا نامه ای که به دادگاه به عنوان دفاعیه نوشتم هیچ وقت نرسید و گم شد و چه کسی به چراهای بی پاسخ خانواده ام باید جواب دهد.

اگر اشتباهی رخ داده من باید به این اشتباه پاسخ بدهم، چرا وقتی کسی به من و ماشین من حمله ور شده و خسارات جانی و مالی به من زده من باید به دو سال حبس محکوم شوم هر چند گویا خود بهترین قصه ها را می دانید من شما را برای ستاندن داد از طرف حق از دست رفته می دانستم شاید شما به نامه های من جواب بدهید ولی باز هم نشد.

جناب دادستان هر کس که باعث و بانی فروپاشی زندگانی ام باشد باید به پیشگاه خداوند و ملت پاسخگو باشد و سخن آخر اینکه کسانی که کاری نکرده را به من منتصب کردند آیا این کار را برای اجرای عدالت به اجرا در آورده اند یا من را دعوت میکنند که از زندان به تماشای فروپاشی زندگی ام که سالها کار و تلاش و مشقت بوده بنشینم و آیا فکر کردند زندان از من و امثال من این چنین در معرض بازی قرار گرفته ایم چه خواهد ساخت، امیداورم که لحظه ای خود را در جای من قرار دهید و آرزو دارم که حکم داده شده بی نقض و عدالت بوده باشد و یادمان باشد هر کس در هر مقامی هر چند کوچک مرتکب اشتباه یا خطا قرار گیرد فقط خداوند دادگستری بی همتا است.

سعید حبری

۲۸/۴/۸۹

خبرگزاری هرانا

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید