خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۷ ساعت ۱۸:۴۴:۳۳

    خانه  > کارگران  >  هرانا؛ اعمال فشار بر فعالان کارگری افزایش میابد

هرانا؛ اعمال فشار بر فعالان کارگری افزایش میابد

خبرگزاری هرانا – برخورد ها و اعمال فشارهای نهادهای امنیتی بر فعالین حوزه کارگری که از خرداد ماه با بازداشت تنی چند از فعالان و اعضای سندیکاهای کارگری آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

محاکمه مجدد منصور اسانلو

دادیاری شش دادگاه انقلاب اسلامی شهر کرج روز یکشنبه، منصور اسانلو، رئیس زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، را بار دیگر متهم به تبلیغ علیه نظام کرد.

این در حالیست که منصور اسانلو قبلا نیز به همین اتهام  محاکمه و به زندان محکوم شده بود وی  که در تیرماه ۸۶ دستگیر شد،به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، به پنج سال زندان محکوم شده است.

انتقال سعید ترابیان به زندان رجایی شهر کرج و بی خبری از وضعیت رضا شهابی

سعید ترابیان از اعضای سندیکای اتوبوس رانی تهران روز گذشته به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اما از سوی دیگر از رضا شهابی عضو دیگر این سندیکا خبری در دست نیست .این فعال کارگری در تماس تلفنی که هفته گذشته با خانواده خود داشته است اعلام کرده در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس است .

تا کنون از وضعیت و اتهامات این دو فعال کارگری خبری در دست نیست .

تهدید فریدون نیکوفر عضو سندیکای نیشکر هفت تپه

اقای فریدون نیکوفر از اعضای سندیکای کارگران  شرکت کشت و صنعت هفت تپه از سوی نیروهای حراست شرکت نیشکر هفت تپه تهدید شد ، در صورتی که به زودی خانه سازمانی این شرکت را ترک نکند تمامی وسایل خانه اش را به خیابان خواهند ریخت و به شدت با وی برخورد خواهند کرد.

در همین حال در اقدامی جداگانه حراست این شرکت با احضار و تهدید فعالین کارگری این شرکت که در خصوص جمع اوری کمکهای مالی به اعضای اخراجی سندیکای هفت تپه  فعالیت میکردند اعلام کردند در صورتی که به این کار ادامه دهند انها را به اداره اطلاعات  شهرستان ارجاع خواهند داد.

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید