خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۹ ساعت ۲۰:۰۵:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت داود خداکرمی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی در زنجان

بازداشت داود خداکرمی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی در زنجان

خبرگزاری هرانا – دادود خداکرمی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی روز شنبه ۲۸ فروردین ماه بدست ماموران حفاظت اطلاعات زنجان بازداشت شد.

به گفته نزدیکان خانواده خداکرمی، مامورین امنیتی ظهر روز شنبه ۲۸ فروردین ماه این روزنامه نگار آذربایجانی را در یکی از خیابانهای زنجان بازداشت کرده اند.

 

به گزارش ساوالان سسی، ماموران سپس با مراجعه به منزل پدری خداکرمی اقدام به تفتیش منزل نموده و کتابها، کیس کامپیوتر و دیگر وسایل شخصی این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر را همراه خود برده اند.

همین منابع می افزایند خداکرمی چند ساعت پیش از دستگیری طی تماسی تلفنی به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی زنجان احضار شده بود اما وی ضمن رد احضار تلفنی از مامورین خواسته بود تا برای وی احضاریه کتبی دادگاه ارسال نمایند.

پدر این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی می گوید رئیس حفاظت اطلاعات زنجان به وی گفته که فرزندش در اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتطامی زنجان واقع در شهرک بهارستان در بازداشت به سر می برد و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده وی را به دادسرای زنجان ارجاع خواهند داد.

داود خداکرمی خبرنگار ماهنامه ترکی – فارسی بایرام استان زنجان و دبیر سابق جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان است.مسئولین دانشگاه زنجان پس از برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری توسط جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در سال ۸۵ این تشکل را منحل و داود خداکرمی دبیر آنرا از دانشگاه اخراج نموده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید