خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بیکاری، مهم‌ترین معضل استان خراسان‌شمالی است

بیکاری، مهم‌ترین معضل استان خراسان‌شمالی است

خبرگزاری هرانا – نماینده شیروان با اشاره به مشکلات استان خراسان‌شمالی گفت: بیکاری مهم‌ترین معضل این استان است و استاندار باید اشتغال را اولین اولویت کاری خود در این استان قرار دهد.

“محمدرضا حسین نژاد” نماینده شیروان در مجلس در گفت و گو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معرفی شفقت به عنوان استاندار جدید خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال در استان و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی جهت ارتقاء سطح استان باید اولین اولویت استاندار در آغاز کارش باشد.

وی افزود: همچنین استاندار جدید باید به عدالت در توزیع اعتبارات و جذب نیروی انسانی و عدالت در توزیع صنعت توجه خاصی داشته باشد.

حسین نژاد با اشاره به معضل بیکاری در استان گفت: برخی معتقدند که هرکسی ۲ ساعت در هفته کار می کند، شاغل محسوب می شود اگر ما این تعریف را معیار در نظر بگیریم استان خراسان شمالی ۷ درصد بیکار دارد در حالی که حتی این تعریف درستی از بیکاری نیست.

نماینده شیروان در مجلس گفت: ما از دولت می خواهیم که توجه خاصی به استان داشته باشد و برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی دقیقی بکند.

حسین نژاد گفت: دولت باید از صنایع ای که در شرف تعطیل شدن است و یا تعطیل شده اند حمایت کرده و با برنامه ریزی های خود مانع از رکود صنعت در استان شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید