خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ در پی عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بند ۳۵۰/ شرایط نامساعد جسمی سینا گلچین و وحید اصغری

هرانا؛ در پی عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بند ۳۵۰/ شرایط نامساعد جسمی سینا گلچین و وحید اصغری

خبرگزاری هرانا – سلامت جسمانی سینا گلچین و وحید اصغری، دو تن از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، سینا گلچین و وحید اصغری، دو تن از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات که به عفونت شدید گوش مبتلا هستند به دلیل عدم وجود متخصص در بهداری زندان، تاکنون تحت هیچ گونه درمانی قرار نگرفته اند.

سینا گلچین، دانشجوی رشته ی عمران دانشگاه آزاد تهران- مرکز است که ۱۷ دی ماه سال گذشته به اتهام شرکت در راهپیمایی ۶ دی ماه (عاشورا) توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شد. قاضی صلواتی این دانشجوی ۲۰ ساله که فاقد سابقه بوده را به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۴ سال و ۶ ماه حبس تقلیل یافت.

وحید اصغری نیز از بازداشت شدگان پس از انتخابات است که مدتی را در سلول های انفرادی بند ۲۴۰ محبوس بوده و هم اکنون نیز در بند ۳۵۰ (معروف به بند کارگری) نگهداری می شود.
گفتی است، محمد صدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، روز گذشته پس از بیهوشی کامل به علت بالا رفتن فشار خون، به بهداری منتقل شده بود.


پیش تر وضعیت جسمانی چندین تن از زندانیان محبوس در این بند منجمله مجید توکلی، حامد روحی نژاد، محسن جعفری، پیمان کریمی آزاد و حمزه کرمی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، در معرض خطر جدی قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید