خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  نگرانی از ورود مواد مخدر به بند ۳۵۰ زندان اوین

نگرانی از ورود مواد مخدر به بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – توزیع مواد مخدر در بند ۳۵۰ زندان اوین، موجب نگرانی و اعتراض خانواده های زندانیان سیاسی این بند شده و ایشان نسبت به این موضوع اظهار نگرانی می کنند و احتمال می دهند سو نیتی در این کار دخیل باشد.

به گزارش کلمه، این اتفاق در حالی رخ داده که مدت هاست از خانواده های زندانیان سیاسی هیچ کتابی برای عزیزانشان پذیرفته نمی شود و کتابخانه بند ۳۵۰ و سالن بسیار کوچک ورزشی آن نیز به دستور صداقت رییس زندان اوین و با همکاری مصطفی بزرگ نیا رییس بند ۳۵۰ تعطیل شده و در عین حال مواد مخدر توسط زندانیان عادی به این بند راه پیدا می کند.

خانواده زندانیان سیاسی می پرسند چطور ورود کتاب به زندان ممنوع است اما ورود مواد مخدر ان هم این گونه علنی هیچ مشکلی ندارد. آن ها توجه همه مسوولان قضایی بویژه دادستان تهران را نسبت به این فاجعه که در زندان اوین در جریان است جلب می کنند

گزارش ها حاکی از آن است که یکی از زندانیان مالی این بند که روابط نزدیکی با رییس بند ۳۵۰ دارد پس از اینکه چند بار قصد توزیع شیشه و حشیش را بین زندانیان سیاسی داشت، با اعتراض آنان به این وضعیت روبرو و پس از آن به بند دیگری منتقل شده است. اما این اعتراض آن ها منجر به قطع این کار نشده است و هم چنان از کانال های مختلف مواد مخدر به ویژه شیشه و حشیش وارد این بند می شود.

با اینکه هم اکنون مواد مخدر در بیرون از زندان با قیمت بسیار گزافی خریداری می شود، این مواد داخل زندان بسیار ارزان رد و بدل می شود.

طبق گزارش منابع آگاه شخصی به نام “م.ن” وکیل بند مالی عامل توزیع و ترویج مواد مخدر در زندان است. آن چه باعث تعجب زندانیان سیاسی شده، این است که این زندانی مالی از همه مفاد اغلب پرونده های زندانیان سیاسی آگاه است و با وجود زندانی بودن از امکانات ویژه و نامحدودی در زندان برخوردار است.

سلیمانی رییس سازمان زندان های استان تهران به همراه صداقت نژاد رییس زندان اوین روز گذشته ار این بند اوین دیدار کرده اند و در جریاین این بازدید به زندانیان سیاسی این بند گفته اند که محدودیت های جدیدی برای آنها از جمله در مدت زمان تماس تلفنی ایجاد خواهد شد.

هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین بیش از ۲۰۰ نفر از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید