خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ تیر ۱۳۸۹, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۵ ساعت ۷:۱۳:۴۹

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت هفده تن در شیراز به اتهام همجنس‌گرایی

بازداشت هفده تن در شیراز به اتهام همجنس‌گرایی

خبرگزاری هرانا – نیروهای لباس شخصی و انتظامی، با یورش به یک مهمانی در منطقه‌ی پندک شیراز، دست کم ۱۷ تن را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این بازداشت‌ها روز شنبه ۱۹ تیرماه، حدود ساعت ۱۰ شب، توسط تعداد زیادی مامور لباس شخصی، انتظامی و افرادی که خود را از سوی اطلاعات سپاه معرفی می‌کردند، انجام شده است.

افراد بازداشت‌شده با اتومبیل‌های نیروهای انتظامی و اتومبیل‌های شخصی به بازداشتگاه اطلاعات نیروی انتظامی واقع در بلوار مدرس شیراز منتقل شدند. گفته می‌شود در سه شبانه‌روز ابتدایی به بازداشت‌شدگان هیچ‌گونه مواد غذائی داده نشده است.

اتهام این افراد از سوی نهادهای امنیتی،‌ “هم جنس‌گرایی، شیطان پرستی و مصرف مشروبات الکلی” عنوان شده است. هم چنین بنابر اعلام نهادهای قضائی، دادگاه این افراد، در دو مرحله‌ در دادگاه عمومی و انقلاب برگزار خواهد شد.

به گفته نزدیکان بازداشت‌شدگان، دیروز پنج‌شنبه، این افراد به دادگاه عمومی شهر شیراز منتقل شده‌اند. وضع جسمانی بازداشت‌شدگان به‌شدت نامناسب گزارش شده است. به گفته یکی از نزدیکان بازداشت‌شدگان، «به تمامی آن‌ها دست‌بند زده بودند و به‌شدت کثیف و گرسنه به نظر می‌رسیدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید