خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۹ ساعت ۱:۳۶:۳۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  یکی از نمایندگان مجلس می گوید منتظر گزارش حمله یه کوی نباشید!

یکی از نمایندگان مجلس می گوید منتظر گزارش حمله یه کوی نباشید!

خبرگزاری هرانا – جمشید انصاری، یک عضو اقلیت مجلس گفت دانشجویان در انتظار انتشار گزارش مجلس درباره حمله به کوی دانشگاه نباشند، چرا که در مجلس، کمیته‌ای برای پیگیری این حادثه تشکیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای انصاری این مطلب را در مناظره با غلامرضا مصباحی ‌مقدم در دانشگاه تهران عنوان کرده است.

این نماینده مجلس، در پاسخ به سئوال دانشجویی در رابطه با گزارش حمله به کوی دانشگاه تهران گفت: “منتظر نباشید گزارشی از سوی مجلس در این خصوص ارائه شود، زیرا کمیته‌ای نه از سوی رئیس مجلس و نه خود مجلس انتخاب نشده است.”

اظهارات انصاری در شرایطی مطرح می‌شود که پیش‌تر اعلام شده بود کمیته حقیقت‌یاب مجلس به ریاست محمدحسن ابوترابی‌فرد، مسئول تحقیق درباره حمله به کوی دانشگاه است.

به گزارش رادیو زمانه، بیست و پنجم خرداد ماه، در روزهای نخست پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، کوی دانشگاه تهران مورد حمله نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی‎ها قرار گرفت.

ماموران امنیتی در جریان این حمله، دانشجویان معترض به نتیجه انتخابات را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. بنابر اعلام دفتر تحکیم وحدت، در جریان این حمله، پنج نفر از دانشجویان کشته و شمار زیادی مجروح شدند.

چند ماه بعد یعنی در اسفند ماه سال گذشته، شبکه بی‌بی‌سی فارسی، فیلم کوتاهی از حمله به کوی دانشگاه تهران پخش کرد که نشان می‌داد نیروهای نظامی با دستور عزیز‌الله رجب‌زاده، فرمانده وقت پلیس تهران وارد کوی دانشگاه شدند.

در این فیلم نشان داده شد که چگونه نیرو‌های گارد ویژه و لباس شخصی‌ها، شامگاه ۲۵ خرداد به کوی دانشگاه تهران حمله‌ور شده و اقدام به ضرب و شتم دانشجویان کردند.

۱۸ تیرماه سال ۱۳۷۸ نیز نیرو‌های پلیس و لباس شخصی با یورش به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران، دانشجویان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند که در آن زمان، این موضوع تبدیل به جنجالی سیاسی شد.

حمله خرداد ماه به کوی دانشگاه تهران، بنا بر اعلام منابع دانشجویی، گسترده‌تر و خشونت‌بارتر از حمله ۱۸ تیرماه بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید