خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۳ ساعت ۱۱:۲۱:۲۲

    خانه  > کارگران  >  اکثر راننده‌های تاکسی بیمه نیستند

اکثر راننده‌های تاکسی بیمه نیستند

خبرگزاری هرانا – از مجموع ۸۰ هزار راننده تاکسی شهر تهران تنها حدود ۱۹ هزار راننده تاکسی تحت پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: رانندگان تاکسی از تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار گرفتن خود استقبال بسیار خوبی داشته اند و تاکنون بیش از ۱۰ هزار راننده تاکسی برای تحقق این مهم اقدام کرده اند.

پیمان سنندجی با بیان این مطلب گفت: تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار گرفتن تمام رانندگان تاکسی به صورت رایگان با جدیت دنبال می شود و همچنین در تلاشیم تا بیمه تکمیلی برای رانندگان با سن بالای ۵۰ سال را نیز هرچه سریعتر محقق کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در حال جمع آوری اطلاعات رانندگان فعال با بیش از ۵۰ سال سن هستیم که پس از جمع بندی آمار و اطلاعات مربوط به این افراد نسبت به بیمه تکمیلی آنها اقدام خواهد شد که امیدواریم حدود ۱۰ هزار راننده تاکسی، که مشمول این طرح می شوند، بتوانند برای درمان بیماری های احتمالی از بیمه استفاده کنند.

سنندجی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای آنکه تمام رانندگان زیر ۵۰ سال تاکسی، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند نیز فراهم شده است گفت: در حال حاضر از مجموع ۸۰ هزار راننده تاکسی شهر تهران تنها حدود ۱۹ هزار راننده تاکسی تحت پوشش قرار دارند و این بدان معناست که اکثر راننده های تاکسی بیمه نیستند اما با تمهیدات در نظر گرفته شده تمام رانندگان تاکسی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و شرکت های خصوصی نیز موظف اند، اقدامات لازم را جهت بیمه شدن رانندگان خود صورت دهند.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رانندگانی که تاکنون برای بهره مند شدن از بیمه عمر وحوادث اقدام نکرده اند، خواست تا هرچه سریعتر اقدامات لازم را در این راستا صورت دهند و بتوانند از امکان فراهم شده استفاده کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید