خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۹, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۳ ساعت ۱۰:۵۵:۳۶

    خانه  > سایر گروهها  >  بیکاری،اصلی ترین دلیل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است

بیکاری،اصلی ترین دلیل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است

خبرگزاری هرانا – جهانبخش امینی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: عواملی از جمله بیکاری در جامعه از اصلی ترین دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد می باشد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در جامعه ایرانی نشاط و شادابی کمی وجود دارد و در حال حاضر یازده میلیون افسرده در کشور داریم و ۸۰ درصد معتادان نیز افسردگی دارند.

 

امینی سود آور بودن تجارت مواد مخدر را نیز از دیگر عوامل گسترده قاچاق و اعتیاد در کشور دانست و اظهار داشت: بخشی از مواد مخدر تولیدی در افغانستان در ایران مصرف می شود و بخش زیادی از مواد تولید شده نیز از طریق ایران به سایر کشورها ترانزیت می شود.

عضو فراکسیون مبارزه با مواد مخدر مجلس با تاکید بر اینکه اعتیاد یک بیماری است تصریح کرد: دستگیر کردن معتادان و به زندان انداختن آنها تنها نتیجه عکس می دهد و با این موضوع باید با شیوه های فرهنگی و علمی برخورد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه با صعودی خواندن روند تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر سنتی به مواد شیمیایی و صنعتی یاد آور شد: متاسفانه مواد مخدر صنعتی بسیار خطرناک تر از مواد سنتی هستند، خصوصا اینکه مصرف آنها راحت تر بوده و خانواده ها هم با آن آشنایی ندارند.

امینی در خصوص خلاء قانونی موجود در خصوص بعضی از انواع مخدر شیمیایی مانند شیشه خاطر نشان کرد: برای رفع این خلاء لازم است که از سوی دستگاه قضا قوانین پیشنهادی به مجلس ارائه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید