خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۰ ساعت ۹:۲۵:۵۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ برای دومین بار در خواست مرخصی ابوالفضل عابدینی رد شد

هرانا؛ برای دومین بار در خواست مرخصی ابوالفضل عابدینی رد شد

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل عابدینی خبرنگار و فعال حقوق بشر که به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است در پی درخواستی که هفته گذشته توسط وکیلش برای دادستان ارسال کرده بود با جواب منفی روبرو شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دومین بار است که در یک ماه گذشته عابدینی به دلیل شرایط بد روحی و جسمی درخواست مرخصی می نماید اما دادستان از اعطای مرخصی به وی امتناع می ورزد.

این خبرنگار به شدت از بیماری قلبی رنج می برد و به گفته پزشک معالج وی محیط بسته زندان بر روی وضعیت قلبی وی تاثیر منفی گذاشته و نباید به هیچ عنوان دچار هیجان و استرس شود.

عابدینی سال گذشته در پی حوادث و اعتراضات مردمی بعد از انتخابات ریاست جمهوری در اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سپری کردن ایام بازداشت و تحمل شکنجه های جسمی (تا جایی که با تسمه کولر ابی به طرز وحشیانه ای وی را شکنجه کرده بودند) در آبان ماه سال ۸۸ به قید وثیقه موقتا ازاد شد.

اما در ب یازدهم اسفندماه سال گذشته ۶۰ تن از نیروهای سپاه با خرد کردن تمامی شیشه های منازل همسایه و از جا در اوردن درب ورودی خانه پدری این خبرنگار، وی را از رامهرمز، نیروهای امنیتی برای دومین بار در طی یک سال بازداشت کردند.

ابوالفضل عابدینی بلافاصله به بند ۲ الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد و در انجا نیز پس از متحمل شدن فشار های روانی و جسمی در نهایت بعد از سپری کردن ایام بازداشت موقت خود، مورخ پنجم اردی بهشت ماه برای سپری کردن دوران حبس یازده ساله ی خود به زندان کارون اهواز منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید