خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۸ ساعت ۱۷:۰۹:۰۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حضور اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر در دادگاه و اخذ آخرین دفاعیات

حضور اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر در دادگاه و اخذ آخرین دفاعیات

خبرگزاری هرانا – طی چند روز گذشته چند تن از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر با حضور در دادسرای مستقر در زندان اوین و دادگاه انقلاب تفهیم اتهام شده و آخرین دفاعیات از آنان اخذ گردید.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، سعید جلالی‌فر که پیش از این بیش از ۱۰۰ روز را در زندان اوین سپری کرده بود با اتهام “تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” روبرو شد. جلالی‌فر تمامی اتهامات وارده را رد کرده است.

پیش‌تر، شیوا نظرآهاری، کوهیار گودرزی و سعید حائری نیز با اتهاماتی مشابه روبرو شده بودند.

هم چنین روز گذشته سعید کلانکی و علی کلایی، دو عضو دیگر کمیته نیز جهت بررسی پرونده در دادسرای اوین و دادگاه انقلاب حاضر شدند.

هم چنین، رسیدگی به پرونده سعید کلانکی دیگر عضو کمیته نیز با حضور وی در دادسرای اوین انجام شد. به گفته کلانکی اتهامات تفهیم‌شده به او “تبلیغ علیه نظام به نفع گروه‌های معاند” و “توهین به رهبری” است.

کلایی، دو پرونده در دو شعبه ۳ و ۴ بازپرسی امنیت داشته که پس از مراجعه وی به دادگاه انقلاب اعلام شده دو پرونده او در شعبه ۳ تجمیع شده است. ظاهرا اتهامات منتسب به علی کلایی “ارتباط و همکاری با سازمان مجاهدین خلق” و “نشر بیانیه اختلاف‌ برانگیز میان ارتش و سپاه” است اما ادامه تحقیقات در مورد پرونده وی به جلسه بعد موکول شده است.

هم چنین حکم ممنوعیت خروج از کشور اعضای کمیته از جمله سعید کلانکی و سعید جلالی‌فر به آنان ابلاغ شد.

در حال حاضر شیوا نظرآهاری، کوهیار گودرزی و نوید خانجانی سه عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر در بازداشت به سر می‌برند. در سال گذشته ۹ نفر از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر در تاریخ‌های مختلف بازداشت شدند که اکنون سه تن از آنان در زندان اوین به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید