خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۷ ساعت ۱۱:۴۸:۵۷

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ یکی از زندانیان بند ۳۵۰ به بیماری گال مبتلا شد!

هرانا؛ یکی از زندانیان بند ۳۵۰ به بیماری گال مبتلا شد!

خبرگزاری هرانا – محسن جعفری یکی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین به دلیل شرایط اسفناک بهداشتی در این بند به بیماری پوستی گال مبتلا شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شرایط بی نهایت نامناسب بهداشتی در بند ۳۵۰ از ماههای گذشته علایم بیماری خطرناک پوستی گال در این بند مشاهده شده و رییس بند علیرغم خواست مکرر زندانیان سیاسی از سمپاشی بند اجتناب نمود.

به گفته یکی از زندانیان سیاسی در گفتگو با خانواده اش وضعیت محسن جعفری که هفته ی گذشته به این بیماری مبتلا شده به شدت نگران کننده بوده ولی مسئولین زندان از رسیدگی پزشکی به وی خودداری می کنند.

 

جعفری از افرادی که در اعتراضات خیابانی هفته اول پس از انتخابات بازداشت شده و پس از انتقال به بند ۲-الف سپاه در جلسه دوم محاکمات علنی تابستان ۸۸ توسط قاضی صلواتی -رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران- محاکمه شد و به دلیل امتناع از بازگویی اعترافات مورد توافق با بازجوی سپاه علیه سران اصلاحات و بویژه مهدی کروبی در جلسه محاکمه علنی توسط قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

طی روزهای اخیر وضعیت جسمی بسیاری از زندانیان محبوس در این بند منجمله مجید توکلی و حامد روحی نژاد به دلیل شرایط نامناسب این بند در معرض خطر قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید